Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Specjalne strefy ekonomiczne do zmiany. Ulgi będą na terenie całego kraju

29
Podziel się:

Rząd chce przyciągnąć do Polski kolejne wielkie inwestycje. We wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt nowego prawa, które zastąpi dotychczasowe przepisy dotyczące Specjalnych Stref Ekonomicznych. Teraz zwolnienie podatkowe będzie się można dostać w każdym miejscu w Polsce.

Projekt nowych przepisów wyszedł z ministerstwa przedsiębiorczości i technologii, którego szefową jest Jadwiga Emilewicz.
Projekt nowych przepisów wyszedł z ministerstwa przedsiębiorczości i technologii, którego szefową jest Jadwiga Emilewicz. (EAST NEWS)

Projekt ustawy o wspieraniu nowych inwestycji jest inicjatywą ministerstwa przedsiębiorczości i technologii. W jego myśl zlikwidowana zostanie długotrwała i obciążająca przedsiębiorcę procedura zmiany granic specjalnych stref ekonomicznych - napisało Centrum Informacyjne Rządu we wtorkowym komunikacie. Będzie to oczywiście możliwe, o ile dany teren przeznaczony będzie pod inwestycję.

"Do tej pory obszar objęty wsparciem wynosił 25 tys. ha. Po zmianie, wykorzystany zostanie potencjał całej Polski, co jest szczególnie ważne w przypadku dużych inwestycji, stanowiących siłę napędową regionów" - podało CIR. Jak dodało, SSE mają działać do 2026 roku.

Zgodnie z projektem nowych przepisów, inwestor może liczyć na zwolnienie podatkowe na okres od 10 do 15 lat. Będzie to zależało od tego, na jaką pomoc publiczną w danym regionie zezwala Unia Europejska.

Wzmocniona zostanie rola spółek zarządzających w systemie obsługi inwestora - podaje CIR. Spółki, które do tej pory zarządzały specjalnymi strefami ekonomicznymi, staną się głównym punktem kontaktu w regionie, jeśli chodzi o pomoc publiczną w obszarze zwolnień podatkowych i dotacji rządowej.

Zobacz także: Zobacz też: KGHM zainwestuje w Polsce 10 mld zł

Dzięki temu, jak zakłada rząd, zwiększyć się ma konkurencyjność Polski w porównaniu z naszymi sąsiadami. Nowe przepisy mają przyciągać "ambitne przedsięwzięcia gospodarcze" i stanową realizację jednego z filarów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, czyli tak zwanego planu Morawieckiego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(29)
ZORRO
6 lat temu
A GDZIE MOJE 8000 ZŁ . WOLNYCH OD PODATKU ???????????????????????????
ioh
6 lat temu
sorry , ale pracowników to skąd rząd chce brać? Z Białorusi?
siema
6 lat temu
Pomoc dla korporacji, bo mają za mało niewolników.
Jan
6 lat temu
gdzie indziej wasza cenzura nie siega ! beda informowal o waszych komunistcznych metodach rodem z prl !
Asdik
6 lat temu
Najpierw to Polska musi zacząć produkować dużo taniego prądu !!bo ten problem ze nie mamy prądu powoduje że produkcja jest w Polsce nieopłacalna a magnaci weglowi trują Polskę i wciskają nam drogi kit zwany państwowym prądem !!na poziome ceny za prąd mieszkania jednej rodziny trzeba zacząć ,zniesc drogie certyfikaty na produkty polskie np ramy rowerowe!!zablokować ponadnormatywny import z chin który zabiera miejsca pracy Polakom i blokuje polską wytwórczość!!to samo czynsze zawyżane przez spółdzielnię z własnościowych mieszkań których lichwiarski utarg to często jedną trzecią lub połowa zarobków Polaków z miesiąca!!
...
Następna strona