Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spotkanie G20. Najbogatsze kraje będą unikać wstrząsów na rynkach walutowych

0
Podziel się:

Wśród działań, które zobowiązały się podjąć państwa G20 będą między innymi walka z protekcjonizmem, zwiększanie konkurencyjności oraz unikanie wstrząsów na rynkach walutowych.

Uczestnicy szczytu G20 w Ankarze.
Uczestnicy szczytu G20 w Ankarze. (PAP/EPA)

Wzrost gospodarczy wolniejszy od spodziewanego, ale z szansami na ożywienie. Tak globalną gospodarkę ocenia grupa G20. W Ankarze spotkali się ministrowie finansów i szefowie banków centralnych najbogatszych państw świata.

"Globalny wzrost nie spełnia naszych oczekiwań. Zobowiązaliśmy się do podjęcia zdecydowanych działań, aby utrzymać ożywienie gospodarcze" - napisano w oświadczeniu po szczycie G20. Uczestnicy spotkania wyrazili też nadzieję, że skutkiem podjętych kroków będzie jeszcze większe przyspieszenie wzrostu PKB.

Wśród działań, które zobowiązały się podjąć państwa G20 będą między innymi walka z protekcjonizmem, zwiększanie konkurencyjności oraz unikanie wstrząsów na rynkach walutowych. Wezwano też rządy i banki centralne, aby mniejszą wagę przykładały do polityki pieniężnej, czyli obniżania stóp procentowych, a większą do polityki fiskalnej i wspierania zatrudnienia.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)