Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spotkanie prezydenta Polski z prezydent Litwy

0
Podziel się:

- W czwartek przed rozpoczynającym się w Dubrowniku dwudniowym forum państw Trójmorza (Adriatyku, Bałtyku i Morza Czarnego) prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezydent Litwy Dalią Grybauskaite.

Spotkanie prezydenta Polski z prezydent Litwy
(PAP/Jacek Turczyk)
bESkFjhN

Andrzej Duda przyjechał do Chorwacji, by z prezydent Chorwacji Kolindą Grabar-Kitarović otworzyć forum państw Trójmorza: "Wzmacnianie Europy: budowanie połączeń między Północą i Południem". Rozmowa szefów państw ma dotyczyć implementacji postanowień warszawskiego szczytu NATO, pokoju i bezpieczeństwa na Ukrainie.

Podczas forum zaplanowano spotkania bilateralne polskiego prezydenta. Andrzej Duda ma także rozmawiać z prezydent Chorwacji i prezydentem Słowenii Borutem Pahorem - informował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

W forum państw Trójmorza mają wziąć udział przedstawiciele 12 państw Europy Środkowo-Wschodniej. Oprócz prezydenta RP i prezydent Chorwacji będą to prezydenci: Węgier Janos Ader, Litwy Dalia Grybauskaite, Słowenii Borut Pahor i Bułgarii Rosen Plewnelijew. Swoich przedstawicieli w randze ministrów lub wiceministrów na forum będą mieli także prezydenci Czech, Rumunii, Słowacji, Austrii, Estonii i Łotwy.

bESkFjhP

Rozmowy i panele tematyczne dwudniowego forum będą dotyczyć m.in. współpracy w zakresie infrastruktury energetycznej i transportowej.

bESkFjiq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)