Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprawcy nieudanego zamachu na kanale Sueskim zatrzymani

0
Podziel się:

Źródła wojskowe podały, że nie był to atak terrorystyczny.

Sprawcy nieudanego zamachu na kanale Sueskim zatrzymani
(flyvancity/CC/Flickr)
bETnjwzV

_ Egipskie władze aresztowały trzech mężczyzn, którzy ostrzelali wczoraj z broni maszynowej kontenerowiec przepływający przez Kanał Sueski _ - podały źródła wojskowe.

Obiektem ataku w północnej części Kanału był zarejestrowany w Panamie kontenerowiec COSCO ASIA.

_ Doszło do próby zakłócenia bezpieczeństwa w obszarze nazywanym el-Quantara. Aresztowano trzy osoby, jednostka nie ucierpiała _ - podały źródła, dementując jednocześnie doniesienia władz Kanału z soboty, że był to zamach terrorystyczny.

bETnjwzX

Kanał jest główną drogą żeglugową dla jednostek płynących z Europy i Ameryki Północnej na Bliski Wschód i do Azji. Odgrywa kluczową rolę zwłaszcza w transporcie ropy naftowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykańskie ambasady już bezpieczne? Jedenaście z 19 ambasad USA na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej zamkniętych z obawy przed atakiem terrorystycznym ze strony Al-Kaidy wznowiło dziś pracę.
Krwawy zamach na policjantów w Egipcie Bojownicy uzbrojeni w rakietowe granatniki przeciwpancerne, zaatakowali dwa policyjne mikrobusy na Synaju.
Co najmniej 23 zabitych w zamachach Według źródeł policyjnych do wybuchu samochodu pułapki doszło też w pobliżu silnie strzeżonej Zielonej Strefy, w której mieszczą się budynki rządowe i ambasady.
bETnjwAy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)