Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprzedaż akcji PGE jeszcze nie w tym roku

0
Podziel się

Skarb Państwa raczej nie będzie w tym roku sprzedawać poprzez giełdę pakietów akcji PGE i PZU - twierdzi minister skarbu Aleksander Grad.

Sprzedaż akcji PGE jeszcze nie w tym roku
(kprm.gov.pl)
bDTprLTp

Skarb Państwa raczej nie będzie w tym roku sprzedawać poprzez giełdę pakietów akcji PGE i PZU. Proces prywatyzacji spółek chemicznych może ruszyć w drugim półroczu - powiedział minister skarbu Aleksander Grad w rozmowie z Obserwatorem Finansowym.

Na pytanie, kiedy na giełdę trafią kolejne pakiety dużych spółek: PZU, PGE, Grad odpowiedział. - _ Raczej nie w tym roku. To byłby bardzo trudny test na chłonność rynku, gdybyśmy wypuścili taką liczbę akcji w jednym czasie _.

Poinformował, że w drugiej połowie roku możliwy jest powrót do prywatyzacji spółek chemicznych. - _ Druga połowa roku na pewno będzie początkiem tych procesów. Myślę tu zwłaszcza o Puławach i o Ciechu, bo Tarnów, Kędzierzyn i Police muszą jeszcze poczekać na efekty podjętej restrukturyzacji, żeby rynek mógł je lepiej wycenić _ - powiedział minister.

bDTprLTr

Podtrzymał, że w latach 2010-2013 wpływy z prywatyzacji mogą wynieść 55 mld zł, a plan na ten rok zakłada 15 mld zł przychodów z tego tytułu. Poinformował, że resort nie powinien też mieć problemu z pozyskaniem w tym roku 3,3 mld zł z dywidend ze spółek Skarbu Państwa.

_ - W budżecie na ten rok mamy zapisane z tego tytułu 3,3 mld zł wpływów. Rok 2010 był dobry, jeśli chodzi o zyski i myślę, że nie będzie najmniejszego problemu, żeby plan ten wykonać. Jaka będzie ostatecznie wielkość przychodów - o tym będę wiedział w drugiej połowie maja, w czerwcu, jak już będziemy się przygotowywali do konkretnych decyzji na walnych zgromadzeniach spółek _ - powiedział Grad.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/34/t96546.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sondaz;starsi;przeciw;prywatyzacji;spolek,189,0,796349.html) Sondaż: Starsi przeciw prywatyzacji spółek Prawie 70 proc. Polaków uważa, że takie spółki jak PZU, KGHM, PKO BP, Orlen i Lotos powinny pozostać pod kontrolą państwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/t75041.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/panstwo;liczy;na;dywidendy;z;energetyki,75,0,792395.html) Państwo liczy na dywidendy z energetyki Resort skarbu liczy na co najmniej 30-proc. dywidendę z Enei i Tauronu oraz 40-50-proc. z PGE.
bDTprLTS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)