Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprzedaż detaliczna w strefie euro spadła. Złe dane Eurostatu

0
Podziel się:

Sprzedaż w sektorze prywatnym w strefie euro w grudniu ubiegłego roku miesiąca spadła o 0,4 procenta, tyle samo co miesiąc wcześniej.

Sprzedaż detaliczna w strefie euro spadła. Złe dane Eurostatu
(avlxyz/CC/Flickr)

Sprzedaż detaliczna w strefie euro w grudniu 2011 r. w ujęciu miesiąc do miesiąca spadła o 0,4 procenta, tyle samo co miesiąc wcześniej, wynika z danych Eurostatu. * *Analitycy spodziewali się, że ten wskaźnik wzrośnie o 0,3 proc.

Sprzedaż detaliczna rok do roku spadła w eurolandzie w grudniu o 1,6 proc., po spadku w poprzednim miesiącu o 1,5 proc., po korekcie. Tu spodziewano się spadku o 1,3 proc.

W 27 krajach UE sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,3 proc. z miesiąca na miesiąc, podczas gdy poprzednio spadła o 0,2 proc., po korekcie. W UE-27 rok do roku sprzedaż wzrosła o 0,1 proc., podczas gdy poprzednio spadła o 0,7 proc., po korekcie, podał Eurostat.

Czytaj o gospodarce w strefie euro na Money.pl
Miliardy na ratowanie strefy euro. Jest zgoda NBP Zarząd banku centralnego _ przychylił się do prośby _ ministra finansów Jacka Rostowskiego. Zobacz ile trzeba wyłożyć na ratowanie Eurolandu.
Kiepskie dane z Eurolandu. Nie kupują Sprzedaż detaliczna w strefie euro w listopadzie 2011 r. w ujęciu miesiąc do miesiąca spadła o 0,8 proc.
Katastroficzna prognoza. 800 tys. ludzi na bruk Groźba rozpadu strefy euro wciąż nad nami wisi. Dla Europy i Polski oznacza to załamanie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)