Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Średnie wynagrodzenie Polaków wzrosło o 2,8 proc.

0
Podziel się

GUS odnotował bardzo duży wzrost naszych wynagrodzeń. Skąd te dane?

Średnie wynagrodzenie Polaków wzrosło o 2,8 proc.
(Benis Arapovic/Dreamstime.com)
bDoqdeCt

Przeciętne wynagrodzenie brutto w październiku wyniosło 3 tys.718,19 zł, co oznacza, że rok do roku wzrosło o 2,8 proc., a w ujęciu miesięcznym wzrosło o 2,1 proc., podał Główny Urząd Statystyczny.

Ekonomiści szacowali, że wynagrodzenie w październiku wzrosło o 2,4 proc. rok do roku, a w ujęciu miesięcznym wzrosło o 1,6 proc. Z kolei przeciętne wynagrodzenie bez wypłat z zysku wyniosło w październiku 3.717,92 zł i wzrosło rdr o 2,8 proc., a wobec września wzrosło o 2,1 proc.

GUS podał także, że w przedsiębiorstwach w październiku było zatrudnionych 5.510,4 tys. osób, czyli bez zmian rok do roku, a w ujęciu miesięcznym zatrudnienie spadło o 0,1 proc. Analitycy prognozowali, że zatrudnienie w październiku rok do roku spadło o 0,1 proc. oraz spadło o 0,1 proc. miesiąc do miesiąca.

bDoqdeCv

Co z krajową budowlanką?Liczba mieszkań, na realizację których wydano pozwolenia, w październiku tego roku w ujęciu rocznym spadła o 10,8 proc., a w ujęciu miesięcznym wzrosła - o 5,8 proc. Od początku br. wydano pozwoleń na budowę o 9,5 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2011 r.

Liczba rozpoczętych budów mieszkań w październiku tego roku spadła o 23,6 proc. w ujęciu rocznym - podał w poniedziałek GUS. W stosunku do września br. liczba rozpoczętych budów spadła o 17,4 proc. W okresie styczeń-październik rozpoczęto budowę o 10,4 proc. mniej mieszkań rok do roku.

Liczba oddanych do użytku mieszkań w październiku tego roku wzrosła w ujęciu rocznym o 2,6 proc., a miesiąc do miesiąca - o 15,5 proc. Od początku roku liczba oddanych mieszkań wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego o 18,0 proc.

Czytaj więcej o zarobkach w Polsce w Money.pl
Z polską gospodarką jest coraz gorzej Nadchodzące dane GUS nie będą optymistyczne. Analitycy są zgodni w ocenie.
Fatalne dane z przemysłu. Klęska analityków Czy właśnie pojawiły się pierwsze symptomy gwałtownego hamowania gospodarki?
bDoqdeCB
bDoqdeCW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)