Notowania

stadiony
04.06.2012 13:14

Stadion Narodowy. Podwykonawcy chcą pieniędzy

Jeśli nie dostaną zaległych wypłat za wykonane roboty, może dojść do blokady obiektu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Podwykonawcy chcą spotkania w tej sprawie z szefem Narodowego Centrum Sportu. Na teren stadionu próbowali wejść rano, ale ostatecznie złożyli w tej sprawie tylko pismo. Żądają wypłacenia pieniędzy, które winien jest im generalny wykonawca i grożą blokadą obiektu. Rzecznik NCS Daria Kulińska potwierdziła, że prośba o spotkanie wpłynęła, ale ostrzegła podwykonawców przed stosowaniem szantażu.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DARII KUKLIŃSKIEJ:_ _

_ - Jeżeli ktoś się zwrócił z prośba o spotkanie, to na pewno takie spotkanie się odbędzie. natomiast chciałam uniknąć emocji i wywierania presji, bo nie w ten sposób się rozmawia i działa w biznesie _ - mówi Daria Kulińska. Rzeczniczka zaznaczyła również, że generalny wykonawca otrzymał już pieniądze za budowę stadionu.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DARII KUKLIŃSKIEJ:

- _ Niestety cały czas otrzymujemy zgłoszenia od niektórych podwykonawców, którzy twierdzą, że mają niezapłacone pieniądze za wykonane prace. Każdą sprawę rozpatrujemy indywidualnie, analizujemy i szukamy najlepszych rozwiązań, żeby tą kwestię załatwić _- zaznacza Kulińska.

Rozwiązaniem mogłoby być na przykład wypłacenie podwykonawcom pieniędzy z gwarancji bankowych, ale potrzeba na to czasu. Trzeba sprawdzić między innymi chociażby wszystkie faktury tak, aby żadna nie została opłacona podwójnie, czyli i przez wykonawcę i przez NCS.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie blokada Narodowego. "To wina rządu" Paweł Kowal uważa, że zapowiedzi protestów na Euro 2012 są wynikiem złej pracy rządu PO-PSL.
Zapraszamy wystraszonego piłkarza do Polski Polska żąda zamieszczenia sprostowania, premier Donald Tusk zapewnia, że kibice mogą przyjeżdżać na Euro i że będą bezpieczni.
Koło Stadionu: Graffiti, szkło i puszki po piwie Na świeżej farbie pojawiły się już nowe graffiti. Z odnowioną elewacją kontrastują porozrzucane gdzieniegdzie śmieci: butelki, puszki po piwie, potłuczone szkło.
Tagi: stadiony, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz