Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stadion narodowy
25.07.2012 13:43

Stadion Narodowy przedmiotem pozwu. NCS chce milionów

Narodowe Centrum Sportu zbiera dowody do pozwu przeciwko wykonawcom Stadionu Narodowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Przemysław Jahr/public domain/Wikipedia)

Narodowe Centrum Sportu zbiera dowody do pozwu przeciwko wykonawcom Stadionu Narodowego. Spółka ściśle współpracuje w tej kwestii z Prokuratorią Generalną Skarbu Państwa - poinformowała rzeczniczka NCS Daria Kulińska.

Spółka zarządzająca Stadionem Narodowym domaga się od wykonawcy, czyli konsorcjum firm Alpine Bau, Hydrobudowa oraz PBG zapłaty odszkodowania z tytułu niedotrzymania umów oraz zalegania z płatnościami podwykonawcom budowy. - _ Narodowe Centrum Sportu ściśle współpracuje z prokuratorią. Mamy największą wiedzę i zgromadzoną całą dokumentację dotyczącą budowy Stadionu Narodowego. Wszystkie materiały, które będą przydatne w procesie, będą wspólnie opracowywane _- mówi Kulińska.

Decyzję o przekazaniu całej sprawy na ścieżkę sądową podjęła minister sportu Joanna Mucha Konsorcjum budujące stadion nie dostosowało się do wezwania do zapłaty kar umownych na kwotę 308 mln zł.

Na razie trudno powiedzieć, kiedy będzie gotowy pozew. Konsorcjum budujące Stadion Narodowy nie komentuje sprawy.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest porozumienie. Nie będzie blokady stadionu Negocjacje trwały dziewięć godzin. Ostatecznie inwestor zgodził się za wszystko zapłacić.
Firmy dostaną pieniądze. Nie będzie blokad Zobowiązania, które są udokumentowane zostaną zapłacone przez inwestora Stadionu Narodowego - zapowiedział rzecznik rządu.
Tagi: stadion narodowy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz