Notowania

Stadnina w Janowie w słabej kondycji. Tak twierdzą posłowie PO

Posłowie Platformy Obywatelskiej twierdzą, że sytuacja finansowa stadniny koni w Janowie Podlaskim jest dramatyczna. Opozycyjni parlamentarzyści narzekają również, że brakuje jawności, bo nie udostępniono im wszystkich informacji, o które poprosili.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kosc/AGENCJA WSCHOD/REPORTER)
Według opozycji finanse stadniny w Janowie Podlaskim są w opłakanym stanie

Do jednej z najbardziej znanych stadnin koni nie tylko w Polsce, ale i w regionie, wybrało się czworo posłów Platformy Obywatelskiej. Wśród nich byli Joanna Kluzik-Rostkowska, Joanna Mucha, Dorota Niedziela i Stanisław Żmijan. Wizytęzapowiadaliśmy na łamach naszych serwisów.

- Według nieoficjalnych informacji, którymi dysponują posłowie, stadninie grozi bankructwo - stwierdziła na konferencji prasowej posłanka Dorota Niedziela.

Jak informuje serwis next.gazeta.pl, szef stadniny w Janowie skierował nawet pismo do Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa, w którym przyznaje, że sytuacja stadniny jest trudna.

- Podczas wizyty w stadninie pisma nam jednak nie pokazano, podobnie jak dokumentów, które pozwoliłyby ocenić ile stadnina zarabia i na czym - mówi Joanna Kluzik-Rostkowska.

Zobacz także: Co dalej ze stadniną w Janowie Podlaskim?

Posłowie narzekają, że tak naprawdę niewiele byli w stanie zobaczyć, bo szefostwo stadniny zasłaniało się tajemnicą handlową. Tak w przypadku transakcji sprzedaży koni, jak i kontraktów menedżerskich szefostwa. Jak wskazuje Kluzik-Rostkowska, światła dziennego nie ujrzał również audyt, które został przeprowadzony w stadninie.

- Władze za wszelką cenę starają się go ukryć. Być może dlatego, że podobnie jak w przypadku stadniny w Michałowie, byłby laurką dla poprzedników - wyjaśniła posłanka PO.

- Dokumenty, które zawierały dane osobowe, bądź dotyczyły spraw istotnych z punktu widzenia spółki i stanowiły tajemnicę handlową, nie zostały przekazane - odpowiedział z kolei Grzegorz Czochański, prezes stadniny. I zapewniał, że sytuacja finansowa jest stabilna, a spółka ma płynność finansową.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: hodowla koni, stadnina, janów podlaski, kontrola, po, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-11-2018

QwertyStadnina odzwierciedla stan tego kraju za rządów PIS, i tu się różnią od PO . PO i PIS kradnie ale ci pierwsi przynajmniej wiedza jak rządzić by było … Czytaj całość

30-11-2018

FranekTyle lat stadniny w Janowie i Michałowie były dumą Polaków, nawet komuna ich nie ruszyła i tu nagle przyszli pany pisowskie i zniszczyły wszystko.

30-11-2018

MarekPani Mucha jest raczej fachowcem od darmowych występów (fundowanych przez budżet) dla elit. Nie wiem na jakich koniach się zna.

Rozwiń komentarze (101)