Notowania

Strajk w LOT. Sąd oddalił zażalenie związkowców i stanął po stronie zarządu

Warszawski sąd oddalił zażalenie związkowców z LOT dotyczące zabezpieczenia strajku w spółce. - To przemawia za tym, że strajk jest nielegalny - uważa rzecznik przewoźnika.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Molecki)
Warszawski sąd stanął po stronie zarządu. Związkowcom zostaje apelacja

Zarząd LOT najpierw uzyskał zabezpieczenie sądowe, uznające strajk za nielegalny. Związkowcy postanowili się od tego odwołać. Jednak właśnie warszawski Sąd Okręgowy oddalił to zażalenie - i stanął po stronie zarządu.

- Dzisiaj przyszła odpowiedź z sądu, który postanowił zabezpieczania nie uchylać i nie wstrzymywać. Czyli jest ono w mocy - wyjaśniał w rozmowie z PAP Adrian Kubicki, rzecznik LOT. Spółka uznaje więc, że sytuacja prawna jest prosta - strajk związkowców LOT jest nielegalny.

*Kolejny dzień strajku pracowników LOT. "Będziemy tutaj do skutku". Zobacz wideo: *

Związkowcom pozostaje jednak jeszcze apelacja od decyzji sądu.

- Chcemy pracownikom powiedzieć jedno: kolejne orzeczenie sądu przemawia za tym, że ten strajk jest nielegalny. I nie ma najmniejszej wątpliwości, że jego konsekwencje będą konsekwencjami związków zawodowych i osób, które do tego strajku przystąpiły - dodał w rozmowie z PAP Kubicki.

Strajk niektórych pracowników LOT trwa od ubiegłego czwartku. Polega on na dobrowolnym powstrzymywaniu się od pracy. Na 27 października demonstrację w sprawie poparcia strajkujących zapowiada OPZZ.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: strajk w lot, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-10-2018

kkkwychodzi na to że za późnej komuny byliśmy bardziej wolni bo mogliśmy strajkować. było prawo do strajku. Teraz mamy taka demokracje ze nie mozna … Czytaj całość

24-10-2018

byrcyn"Jaki" sąd ? Od kiedy sądy tak szybko działają ?

25-10-2018

mtTrzeba mieć psychopatyczne zasoby by pakować ludzi w strajk o nie wyjaśnionym statusie prawnym. Pani przewodniczącej pomyliły się epoki. Przerażające … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)