Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
monety
14.01.2014 21:28

Stary banknot sprzedany za rekordową sumę

Wydrukowany ponad 120 lat temu banknot o nominale 1000 dolarów został sprzedany na licytacji w USA za rekordową kwotę około 3,3 mln dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wydrukowany ponad 120 lat temu banknot o nominale 1000 dolarów został sprzedany na licytacji w USA za rekordową kwotę około 3,3 mln dolarów - poinformował dzisiaj amerykański dom aukcyjny Heritage Auctions, który był pośrednikiem w tej transakcji.

Według niego nigdy dotąd moneta ani banknot nie osiągnęły na licytacji tak wysokiej ceny. Przedmiotem aukcji był jedyny znajdujący się w prywatnym posiadaniu tysiącdolarowy banknot z emisji dokonanej przez skarb USA w 1890 roku.

Na awersie widnieje na nim portret generała wojsk Północy w wojnie secesyjnej George'a Meade'a. Na rewersie umieszczono nominał wypisany dużymi grubymi zielonymi cyframi - w tym trzema zerami, które zapewniły banknotowi popularną nazwę _ wielkiego arbuza _ (Grand Watermelon).

Przy poprzedniej sprzedaży tego samego banknotu w 1970 roku wylicytowano dla niego cenę 11 tys. dolarów. Nowy właściciel życzy sobie pozostać anonimowy - poinformował dom aukcyjny.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: monety, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz