Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stocznie w Gdyni i Szczecinie blisko bankructwa

0
Podziel się:

Komisarz UE ds. konkurencji wyda negatywna opinię ws. restrukturyzacji stoczni.

Stocznie w Gdyni i Szczecinie blisko bankructwa
(PAP/Adam Warżawa)

Unijna komisarz do spraw konkurencji Neelie Kroes zaproponuje Komisji Europejskiej podjęcie negatywnej decyzji dotyczącej programów restrukturyzacyjnych polskich stoczni.

Poinformował o tym Asger Petersen, doradca polskiego rządu, który pomagał w przygotowaniu programów restrukturyzacyjnych. Według TVN 24 decyzja Kroes oznacza, że najprawdopodobniej upadną stocznie w Gdyni i Szczecinie.

Wieczorem w Brukseli z komisarz Neelie Kroes spotkał się minister skarbuAleksander Grad. Głównym tematem była właśnie sytuacja stoczni - Gdynia, Gdańsk i Szczecin.

Minister, a wcześniej eksperci miał przekonać Komisję, że pomoc publiczna, którą rząd zamierza kolejny raz przekazać stoczniom, jest ograniczona do niezbędnego minimum, bo takie są unijne zasady konkurencji.

Plany restrukturyzacji zostały przesłane do Komisji niespełna 2 tygodnie temu i od ich zawartości Bruksela uzależnia akceptację rządowego wsparcia, przyznanego stoczniom po wejściu Polski do Unii. Od tego z kolei zależy los trzech zakładów. Będą uratowane, jeśli Bruksela zaakceptuje plany restrukturyzacyjne i rządowe wsparcie. W przypadku negatywnej oceny stoczniom grozi bankructwo.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)