Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stopa bezrobocia w październiku 13 proc.

0
Podziel się:

Na koniec października w urzędach pracy było zarejestrowanych 2 mln 76 tys. bezrobotnych.

Stopa bezrobocia w październiku 13 proc.
(Matloch/Reporter)
bEUCFawR

Stopa bezrobocia w październiku 2013 r. wyniosła 13 proc., co oznacza, że nie zmieniła się wobec września br. - poinformowało w czwartek Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Według szefa resortu Władysława Kosiniaka-Kamysza bezrobocie jest nadal wysokie.

Na koniec października w urzędach pracy było zarejestrowanych 2 mln 76 tys. bezrobotnych. W porównaniu do września br. liczba ta zmniejszyła się o 6,7 tys. osób.

Jak wskazał resort pracy, to kolejny, już ósmy miesiąc spadku bezrobocia. _ - W ciągu ośmiu miesięcy liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła o 260 tys. osób; dla porównania w zeszłym roku było to 173 tys. Ostatni spadek w październiku mieliśmy w 2008 r., kiedy sytuacja na rynku pracy była bardzo dobra _ - powiedział minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

bEUCFawT

Poinformował, że większość z 260 tys. osób znalazła pracę dzięki Funduszowi Pracy, który wspomaga aktywność zawodową w Polsce.

Szef resortu pracy poinformował, że w październiku bezrobocie najbardziej spadło w województwie mazowieckim (o 2,2 tys. osób), śląskim (o 1,5 tys. osób) oraz lubuskim i wielkopolskim (po tysiąc osób). Liczba bezrobotnych zmniejszyła się też w województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, łódzkim, świętokrzyskim, pomorskim, podlaskim, podkarpackim i małopolskim.

Ocenił, że trudna sytuacja występuje na Warmii i Mazurach oraz w Zachodniopomorskiem.

W ubiegłym miesiącu pracodawcy zgłosili 70,2 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. Najwięcej ofert pracy przybyło w województwie dolnośląskim - 770.

bEUCFawZ

Czytaj więcej w Money.pl

bEUCFaxu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)