Notowania

Stopy procentowe NBP bez zmian do końca 2013 roku?

Biorąc pod uwagę niską presję inflacyjną i umiarkowana skalę oczekiwanego ożywienia, to najlepsza decyzja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczuk/East News)

_ _Biorąc pod uwagę niską presję inflacyjną i umiarkowana skalę oczekiwanego ożywienia, Rada ocenia, że stopy powinny zostać utrzymane, co będzie wspierać powrót inflacji do celu w średnim okresie - ocenia Rada Polityki Pieniężnej w komunikacie po wrześniowym posiedzeniu.

Aktualizacja 17:28

_ W ocenie RPP w najbliższych kwartałach prawdopodobna jest kontynuacja stopniowej poprawy koniunktury, jednak presja inflacyjna pozostanie ograniczona _ - dodano.

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 2,50 proc. w skali rocznej.

Oprócz pozostawienia stóp procentowych na dotychczasowym poziomie, Rada pozostawiła bez zmian cel inflacyjny i sposób jego określania. _ - Założenia polityki pieniężnej na 2014 r. nie przewidują istotnych zmian w naszej strategii. Nie zmienia się cel inflacyjny, ani sposób jego określania. Jeśli chodzi o nowe elementy, to akcentujemy tam konieczność większej elastyczności w realizacji polityki bezpośredniego celu inflacyjnego. Po drugie, podkreślamy znaczenie polityki makrostabilnościowej _ - powiedział Belka.

_ - Nie przewidujemy, by w polskiej gospodarce zaszły w najbliższych kilku miesiącach takie zmiany, które doprowadziłyby do zmiany w naszym nastawieniu w polityce pieniężnej _ - dodał. _ Gdyby nam się sufit zawalił na głowy, to musielibyśmy zareagować _ - powiedział.

Czytaj więcej w Money.pl
"Polska gospodarka powoli, ale ożywia się" Szef NBP uważa, że w najbliższym czasie stopy procentowe pozostaną bez zmian.
Niskie stopy procentowe zaszkodzą złotemu? Szef NBP tłumaczy, dlaczego kierowany przez niego bank ma nieco inną politykę niż wiele banków centralnych na świecie.
NBP znów obetnie stopy? Amerykanie wskazują kiedy Ekonomiści oceniają szanse na ożywienie gospodarcze w Polsce. Nie będzie odbicia?
Tagi: rada polityki pieniężnej, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, gospodarka polska, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz