Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stosunki Izrael-Palestyna. Odwleka się wznowienie rozmów?

0
Podziel się:

Waszyngton wyraził bardzo ostrożny optymizm co do szans powodzenia wznowienia bliskowschodniego procesu pokojowego.

Stosunki Izrael-Palestyna. Odwleka się wznowienie rozmów?
bEKUMMQB

Biały Dom oświadczył, że sprawa wznowienia rozmów izraelsko-palestyńskich będzie dyskutowana w Waszyngtonie w najbliższych tygodniach, a nie - jak zapowiadano - w najbliższych dniach.

Waszyngton wyraził, jak pisze AFP, _ bardzo ostrożny optymizm _ co do szans powodzenia wznowienia bliskowschodniego procesu pokojowego.

Na zakończenie swej szóstej podróży na Bliski Wschód amerykański sekretarz stanu John Kerry oznajmił w miniony piątek, że Izraelczycy i Palestyńczycy przygotowali grunt pod wznowienie rozmów pokojowych, które od trzech lat są zamrożone. Informował wówczas też, że wstępne spotkanie negocjatorów mogłoby się odbyć w stolicy USA już w przyszłym tygodniu. Jednak dzisiaj rzecznik prezydenta Baracka Obamy Jay Carney powiedział, że administracja _ pracuje ze stronami nad organizacją ich wizyty w Waszyngtonie w najbliższych tygodniach _.

bEKUMMQD

Carney przypomniał, że niepowodzeniem zakończyły się podejmowane od r. 2009 przez administrację Obamy poprzednie próby wznowienia procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie. Podkreślił, że, mimo iż jest to sprawa bardzo trudna, nie oznacza, że nie należy się nią zajmować.

Bezpośrednie rozmowy palestyńsko-izraelskie utknęły w martwym punkcie pod koniec 2010 roku, gdy rząd Benjamina Netanjahu nie zgodził się na przedłużenie o kolejne miesiące moratorium na rozbudowę żydowskich osiedli, a bez tego Palestyńczycy odmówili przystąpienia do negocjacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Namawia Izrael i Palestyńczyków do odwagi Po czterech dniach intensywnych rozmów z przedstawicielami władz palestyńskich i izraelskich osiągnięto porozumienie.
Izrael zaatakował skład rosyjskich rakiet Żydzi twierdzą, że ograniczają się jedynie do powstrzymywania transportów broni dla wrogiego mu Hezbollahu
"Łączą się wojny w Iraku i Syrii". Wzgórza Golan pod ostrzałem Syryjska wojna rozszerza się na Irak, a jednocześnie Irakijczycy walczą między sobą w Syrii - alarmuje wysłannik ONZ.
bEKUMMRe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)