Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stosunki Izrael-Palestyna. Zatrzymania po porwaniu nastoletnich Palestyńczyków

0
Podziel się:

Armia otoczyła Hebron, na południu Zachodniego Brzegu. Według mediów chłopcy - dwaj 16-latkowie i 19-latek - zaginęli w czwartek wieczorem, gdy łapali autostop obok Gusz Ecjon.

Stosunki Izrael-Palestyna. Zatrzymania po porwaniu nastoletnich Palestyńczyków
(andydr/CC/Flickr)
bFfQUVMB

Izraelska armia poinformowała dziś ę o zatrzymaniu ok. 80 Palestyńczyków w ramach poszukiwań trójki nastolatków, uprowadzonych na Zachodnim Brzegu Jordanu.

_ W ramach wysiłków mających na celu odnalezienie trzech porwanych izraelskich nastolatków, podczas operacji wojskowej zatrzymanych zostało prawie 80 Palestyńczyków _ - głosi komunikat wojska. Zapewniło ono, że _ wykorzysta wszelkie dostępne środki, aby rozwiązać tę sprawę _.

Armia otoczyła Hebron, na południu Zachodniego Brzegu. Według mediów chłopcy - dwaj 16-latkowie i 19-latek - zaginęli w czwartek wieczorem, gdy łapali autostop obok Gusz Ecjon, grupy osiedli żydowskich położonych między Betlejem a Hebronem. Próbowali dotrzeć do Jerozolimy. Jeden z nastolatków ma obywatelstwo amerykańskie.

bFfQUVMD

W sobotę premier Benjamin Netanjahu oświadczył, że zostali oni uprowadzeni przez ugrupowanie terrorystyczne. Zażądał od władz Autonomii Palestyńskiej, by _ zrobiły wszystko co w ich mocy, aby pomóc w powrocie nastolatków do domu, gdyż taki jest ich obowiązek _.

Rzecznik palestyńskich służb bezpieczeństwa Adnan al-Damiri już wcześniej nazwał takie oskarżenia _ bezsensownymi _ i podkreślił, że region, w którym zaginęli nastolatkowie, jest pod całkowitą kontrolą Izraela.

Netanjahu informował w sobotę, że trwa intensywna operacja mająca na celu uniemożliwienie przewiezienia uprowadzonych do Strefy Gazy, która kontrolowana jest przez islamistów z Hamasu. Izraelska armia podała w niedzielę, że zamknięto wszystkie przejścia graniczne między Izraelem a Strefą Gazy. W poszukiwaniach nastolatków bierze udział ok. 2 tys. żołnierzy sił specjalnych i policjantów. (PAP)

jhp/ pro/

bFfQUVMJ

16734835 16734882 int.

bFfQUVNe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)