Notowania

stosunki ukraina-rosja
02.12.2013 09:18

Stosunki Ukraina-Rosja. Kreml na razie nie chce powiększenia Unii Celnej

Wicepremier Rosji stwierdził, że władze jego kraju nie zamierzają nikomu dawać niczego za nic, tylko oczekują w zamian konkretnych zobowiązań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(piker77/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Ukraina nie jest gotowa do członkostwa w Unii Celnej - oświadczył rosyjski wicepremier Igor Szuwałow. Wypowiedź wiceszefa rządu cytuje radio Echo Moskwy, którego dziennikarze zauważają, że na razie większość Ukraińców nie chce mariażu z Moskwą, bo woli być bliżej Unii Europejskiej.

Kreml od dawna namawia Ukrainę do przyłączenia się do Unii Celnej, do której należą Rosja, Białoruś i Kazachstan. Do tej pory władze w Kijowie twierdziły, że korzystniej im będzie pójść drogą integracji z Unią Europejską. Kilka dni temu ukraiński rząd zmienił jednak zdanie i na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie nie podpisał umowy stowarzyszeniowej.

Gdy w Kijowie doszło do zamieszek, ukraińskie władze dały do zrozumienia, że będą szukać pomocy w Rosji. - _ Zdajemy sobie sprawę, że Ukraina potrzebuje teraz wsparcia i nikt oprócz Rosji nie jest w stanie udzielić jej pomocy na niezbędnym poziomie _ - cytuje rozgłośnia Echo Moskwy wicepremiera Igora Szuwałowa.

Wiceszef rosyjskiego rządu dodał jednak, że władze jego kraju nie zamierzają nikomu dawać niczego za nic, tylko oczekują w zamian konkretnych zobowiązań.

Czytaj więcej w Money.pl
Blokują rządowe budynki w Kijowie. Będzie stan wyjątkowy? Ukraińska opozycja zapowiedziała ogólnokrajowy strajk oraz pikietowanie kolejnych budynków rządowych, w tym Rady Ministrów.
"Niemądre słowa Sikorskiego godne kramarza" Polityk PiS skrytykował też wypowiedź szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego, który skomentował w portalu społecznościowym wyjazd Kaczyńskiego na Ukrainę.
Pobity polski dziennikarz czuje się dobrze Mimo obrażeń ma on zamiar zostać na Ukrainie do środy.
Tagi: stosunki ukraina-rosja, unia celna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz