Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stosunku Izrael-Palestyna. Kerry: fiasko rozmów pokojowych grozi chaosem

0
Podziel się:

Sekretarz stanu USA uważa, że w ciągu pół roku możliwe jest osiągnięcie porozumienia.

Stosunku Izrael-Palestyna. Kerry: fiasko rozmów pokojowych grozi chaosem
(PAP/EPA)

Sekretarz stanu USA John Kerry ostrzegł wczoraj w Jerozolimie, że ewentualne fiasko izraelsko-palestyńskich rozmów pokojowych doprowadzi do chaosu w regionie. _ - Izrael nie może żyć w cieniu wojny _ - powiedział Kerry podczas spotkania z prezydentem Szimonem Peresem (obaj na zdjęciu podczas wczorajszego spotkania).

Wypowiedzi Kerry'ego cytuje izraelski portal informacyjny ynet.

Szef amerykańskiej dyplomacji rozmawiał w Jerozolimie z prezydentem Izraela Szimonem Peresem i premierem tego kraju Banjaminem Netanjahu, a w Betlejem z palestyńskim prezydentem Mahmudem Abbasem. Rozmawiał głównie o izraelsko-palestyńskim procesie pokojowym i sytuacji w regionie.

Po spotkaniu z Mahmudem Abbasem Kerry wezwał Izrael do ograniczenia rozbudowy osiedli żydowskich na palestyńskich terenach okupowanych. Problem osadnictwa żydowskiego jest jedną z głównych przeszkód w rozmowach pokojowych.

John Kerry podkreślał determinację USA w kwestii doprowadzenia do trwałego pokoju na Bliskim Wschodzie. Wyrażał też przekonanie, że zarówno Mahmud Abbas, jak i premier Izraela Benjamin Netanjahu, z którym rozmawiał wcześniej tego dnia, _ są zdecydowani dążyć do osiągnięcia tego celu _.

Kerry, którego wysiłki przyczyniły się do wznowienia w lipcu negocjacji izraelsko-palestyńskich, zamrożonych od trzech lat, wyraził przekonanie, że w ciągu sześciu miesięcy pozostałych do upłynięcia wyznaczonego terminu możliwe jest porozumienie. Kiedy w lipcu ogłoszono wznowienie rozmów, jako cel obie strony obrały uzyskanie ostatecznego porozumienia pokojowego w ciągu dziewięciu miesięcy.

Czytaj więcej w Money.pl
John Kerry w Izraelu. Wciąż wierzy w pokój - Uważam, że wypracowanie pokoju jest wciąż możliwe. Jestem zdeterminowany do pracy - powiedział sekretarz stanu USA. Ani Izraelczycy, ani Palestyńczycy nie podzielają jego optymizmu.
Szokujące wyznanie Johna Kerry'ego Władze Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy publicznie przyznają, że poszły za daleko w inwigilacji obywateli innych krajów.
USA nigdy nie przestaną ścigać terrorystów - _ USA nigdy nie zaprzestaną wysiłków, aby odpowiedzialni za akty terroru zapłacili za swe czyny _ - zadeklarował John Kerry.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)