Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strajk pilotów Lufthansy. Odwołane setki lotów

0
Podziel się:

Początkowo piloci niemieckiej linii lotniczej protestować mieli tylko w środę. Ostatecznie jednak wydłużyli strajk do czwartku.

Strajk pilotów Lufthansy. Odwołane setki lotów
(Aero Icarus/Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))

Pasażerowie niemieckiej Lufthansy muszą przygotować się na opóźnienia. W środę rozpoczął się strajk pilotów tej linii. Odwołanych zostało już setki lotów.

Początkowo protest miał być jednodniowy, ale związkowcy zapowiedzieli, że będzie prowadzony także jutro. Z rozkładu Lufthansy wykreślono już około 750 połączeń. Odwołane loty to w większości rejsy na trasach krajowych i europejskich, w tym połączenia z Polski i do Polski.Środowe loty na dalekich trasach międzykontynentalnych mają odbywać się normalnie.

Szacuje się, że skutki strajku odczuje co najmniej 80 tysięcy pasażerów. Na lotniskach powinno być jednak spokojnie, bo strajk był zapowiedziany, a Lufthansa informowała podróżnych o zmianach. Strajk ma być prowadzony także jutro. Obejmie wówczas loty dalekodystansowe - m.in transatlantyckie.

To już dwunasty strajk pilotów w koncernie Lufthansa w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Piloci domagają się zachowania firmowych przywilejów - m.in możliwości przechodzenia na wcześniejsze emerytury.

Czytaj więcej w Money.pl
W Niemczech trwa strajkowy maraton Po protestach pilotów linii Germanwings i po wciąż trwającym strajku maszynistów, jutro swoją akcję rozpoczną pracownicy największego niemieckiego przewoźnika.
Koniec strajku pilotów Lufthansy Po zakończeniu 15-godzinnego strajku pilotów Lufthansy sytuacja na lotnisku we Frankfurcie nad Menem powróciła do normy.
Francja: Piloci Air France kontynuują strajk Strajkujący piloci są równie zdeterminowani aby prowadzić akcję, jak przed tygodniem gdy rozpoczynali protest. Ich niezadowolenie wywołują plany inwestycji rzędu miliarda euro w tanie linie Transavia.
KOMENTARZE
(0)