Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ryanair przeniesie się do Polski. Tnie flotę w Irlandii

20
Podziel się:

Strajki i spadki wpływów w Irlandii spowodowały, że Ryanair przeniesie sporą część samolotów do Polski.

Ryanair przeniesie się do Polski. Tnie flotę w Irlandii
(AFP/East News)
bEKOcbJx

Strajki pracowników i spadki wpływów w Irlandii spowodowały, że Ryanair przeniesie sporą część samolotów do Polski, gdzie jego firma odnotowuje stałe wzrosty. Propozycję przeprowadzki dostaną też piloci.

Z 30 maszyn stacjonujących w Dublinie, jedna piąta zostanie przeniesiona do linii Ryanair Sun w Polsce – informuje gazeta.pl.

bEKOcbJz

- Żałujemy, że dokonujemy redukcji w bazie w Dublinie, ale Zarząd zdecydował przenieść więcej samolotów na rynki, na których cieszymy się mocnym wzrostem (takich jak Polska), będzie to skutkowało redukcją zatrudnienia i samolotów na tych rynkach, na których nasz biznes słabnie albo rezerwacje zostały dotknięte ciągłymi strajkami irlandzkich pilotów - stwierdza przewoźnik w cytowanym komunikacie.

Szybki wzrost czarterowych linii nad Wisłą przekonał przewoźnika do wyboru Polski. W efekcie w flota u nas w kraju urośnie do 11 samolotów.

Zobacz także: Ryanair bez tajemnic. 10 faktów, o których możesz nie wiedzieć:
bEKOcbJF

W wyniku cięć 300 pracowników linii lotnicze - 100 pilotów i 200 pracowników pokładowych - otrzymało wypowiedzenia. Ryanair zamierza rozmawiać z pracownikami na temat skali zwolnień. Jak informuje gazeta.pl, pracownikom ma być również proponowane przeniesienie do Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKOcbKa
wiadomości
KOMENTARZE
(20)
Pilot B737-80...
3 lata temu
100 pilotów zwolnionych to jest 12,5% całej floty RyanAir ! Mają w sumie 400 jednostek gotowych do latania po 2 pilotów w jednostce to 50 jednostek będzie uziemionych !
Andrzej
3 lata temu
Koszmarna linia lotnicza, Korzystałem 2 razy przy wyjazdach organizowanych przez TUI. Jeżeli będę miał na to wpływ to nigdy nie skorzystam więcej z tej linii lotniczej.
Ryan
3 lata temu
,,Zdzieraja z biednego pasazera co sie da.Terroryzuja pasazerow.Maja problem z bagazami podrecznymi.Ciagle wprowadzaja jakies glupierestrykcje.RAYAN AIR przypomina mi latajacy oboz koncentracyjny.,, Ceny biletów sa przestępne, sprawa bagazu podrecznego jest niezwykle przejrzysta tylko trzeba umieć czytać. O specjalnych restrykcjach nic nie wiem, a mam spore doswiadczenia z ta linią. Jeśli jednak nie odpowiada to Twoim oczekiwaniom to powinieneś skorzystać z ofert ,,poważnych,,przewoźników ,ale nie jestem pewien czy one latają do Pikutkowa , a Ryanair tak, nawet na Mazury. Bardzo to sobie cenię.Pozdrawiam.
bEKOcbKb
saber
3 lata temu
Nie wpuszczac do kraju tych irlandzkich oszustow.Zdzieraja z biednego pasazera co sie da.Terroryzuja pasazerow.Maja problem z bagazami podrecznymi.Ciagle wprowadzaja jakies glupierestrykcje.RAYAN AIR przypomina mi latajacy oboz koncentracyjny.
maciek
3 lata temu
Mogą kupić całe lotnisko Radom lub Gdynię.