Notowania

Ryanair przeniesie się do Polski. Tnie flotę w Irlandii

Strajki i spadki wpływów w Irlandii spowodowały, że Ryanair przeniesie sporą część samolotów do Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP/East News)

Strajki pracowników i spadki wpływów w Irlandii spowodowały, że Ryanair przeniesie sporą część samolotów do Polski, gdzie jego firma odnotowuje stałe wzrosty. Propozycję przeprowadzki dostaną też piloci.

Z 30 maszyn stacjonujących w Dublinie, jedna piąta zostanie przeniesiona do linii Ryanair Sun w Polsce – informuje gazeta.pl.

- Żałujemy, że dokonujemy redukcji w bazie w Dublinie, ale Zarząd zdecydował przenieść więcej samolotów na rynki, na których cieszymy się mocnym wzrostem (takich jak Polska), będzie to skutkowało redukcją zatrudnienia i samolotów na tych rynkach, na których nasz biznes słabnie albo rezerwacje zostały dotknięte ciągłymi strajkami irlandzkich pilotów - stwierdza przewoźnik w cytowanym komunikacie.

Szybki wzrost czarterowych linii nad Wisłą przekonał przewoźnika do wyboru Polski. W efekcie w flota u nas w kraju urośnie do 11 samolotów.

Ryanair bez tajemnic. 10 faktów, o których możesz nie wiedzieć:

W wyniku cięć 300 pracowników linii lotnicze - 100 pilotów i 200 pracowników pokładowych - otrzymało wypowiedzenia. Ryanair zamierza rozmawiać z pracownikami na temat skali zwolnień. Jak informuje gazeta.pl, pracownikom ma być również proponowane przeniesienie do Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: transport, ryanair, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-07-2018

podatnik!Powód jest prozaiczny w PRL'u bis jest więcej niewolników?

26-07-2018

majai kto u nas będzie tymi samolotami sterował? piloci z ukrainy? hahaha

26-07-2018

kierotPolska powinna sie nie zgodzic na przeniesienie albo jak przeniosa to tylko pod warunkiem spelnienia wysokich wymogow jakosciowych i warunkow … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (20)