Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strajk generalny na kolei. "To jawna prowokacja"

0
Podziel się:

Tego dnia ma odbyć się kolejna runda rozmów w sprawie ulg na przejazdy koleją dla pracowników PKP.

Strajk generalny na kolei. "To jawna prowokacja"
(pkp.pl)

W piątek na dwie godziny staną pociągi. W całej Polsce kolejarze przeprowadzą strajk ostrzegawczy. Protest zaplanowano pomiędzy godziną 7 a 9.

Przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych Leszek Miętek tłumaczy, że decyzja o strajku podjęto ponieważ w opinii związkowców władze spółek kolejowych złamały umowę. Pracodawcy poprosili o przerwę w mediacjach w sprawie zmian w ulgach przejazdowych, a w tym czasie pracownicy PKP są zmuszani do podpisywania zgód na korzystanie z ulg przejazdowych, na które nie zgadzają się związki zawodowe.

- _ To jest jawna prowokacja _ - mówi Leszek Miętek. I dodaje, że związki zawodowe działające a kolei nie zgadzają się na działania metodą faktów dokonanych. Stąd decyzja o strajku ostrzegawczym w dniu, w którym ma odbyć się kolejna runda rozmów w sprawie ulg na przejazdy koleją dla pracowników PKP.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaleca ministrowi spowiedź przed świętami W opinii Leszka Miętka, ewentualny strajk na kolei jest prowokowany przez sam rząd, a zwłaszcza ministra transportu.
Strajk sparaliżuje PKP? Oto plan awaryjny Dziś ostatni dzień referendum, za tydzień wyniki. Kolejarze decydują, czy będą strajkować.
Wielki protest. "Ręce precz od emerytów" Kolejarze protestują przeciw zmianom w ulgach przejazdowych dla emerytów i rencistów kolejowych, które mają wejść w życie od początku 2013 r.
KOMENTARZE
(0)