Notowania

portugalia
27.06.2013 11:04

Strajk generalny sparaliżował Portugalię

Według organizatorów akcji taka sytuacja ma się utrzymać do końca dnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Według organizatorów akcja taka sytuacja ma się utrzymać do końca dnia. To już kolejny w ostatnich latach, strajk generalny. Związki zawodowe są zadowolone z dotychczasowego przebiegu protestu.

W porannym programie telewizji publicznej RTP Libério Domingos z zarządu centrali związkowej CGTP poinformował, że wśród załóg pracujących na pierwszą zmianę do protestu przyłączyło się średnio ponad 90 procent osób. Według niego dzisiejsza akcja ma jeszcze większą skalę, niż poprzedni strajk generalny w listopadzie ubiegłego roku.

Szczególnie boleśnie paraliż daje się we znaki pasażerom transportu publicznego. Komunikacja miejska w dużych miastach jest praktycznie całkowicie sparaliżowana. Strajkuje także większość lekarzy i pielęgniarek, szpitale przyjmują więc wyłącznie nagłe przypadki.

Pracownicy sektora publicznego protestują przeciwko realizowanemu od 2 lat programowi oszczędnościowemu, zwłaszcza cięciom płac i ograniczaniu zatrudnienia w budżetówce, a także planowanemu zwiększeniu wymiaru czasu pracy z 35 do 40 godzin tygodniowo.

Czytaj więcej w Money.pl
Portugalia krok w krok za Grecją. Teraz... Co z porozumieniem z Międzynarodowym Funduszem Walutowym? Są tam zapisane ważne oszczędności.
Rząd ustąpił pod naporem nauczycieli Nauczyciele szkół publicznych porozumieli się z rządem Pedra Passosa Coelho i odstąpią od prowadzonego od 7 czerwca strajku.
Nauczyciele nie chcą pracować dłużej Nauczyciele protestują zwłaszcza przeciwko zmniejszaniu kadry w szkołach i wydłużeniu pensum z 35 do 40 godzin tygodniowo.
Tagi: portugalia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz