Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strajki w hiszpanii
18.12.2011 16:55

Strajk pilotów linii Iberia w Hiszpanii

Naraziło to na niedogodności ponad 12 tys. pasażerów, ale dla 98 proc. znaleziono alternatywne połączenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(monstermunch99/CC/Flickr)

Hiszpańskie linie lotnicze Iberia musiały odwołać dziś jedną trzecią lotów z powodu 24-godzinnego strajku pilotów. Naraziło to na niedogodności ponad 12 tys. pasażerów, ale dla 98 proc. znaleziono alternatywne połączenia.

Gdy zapowiedziano strajk, Iberia porozumiała się z 27 innymi liniami lotniczymi, kolejami państwowymi i dużym przewoźnikiem autobusowym, żeby zapewnić dostarczenie pasażerów do miejsc przeznaczenia.

Hiszpański resort transportu wydał też zarządzenie, zgodnie z którym piloci, mimo strajku, muszą zapewnić określone minimum lotów. Chodzi m.in. o połączenia z Balearami i Wyspami Kanaryjskimi.

Związek zawodowy pilotów SEPLA protestuje przeciw utworzeniu tanich linii Iberia Express, które od marca 2012 r. będą obsługiwać loty na krótkich i średnich krajowych i europejskich. Strajkujący obawiają się o swe miejsca pracy, ponieważ Iberia Express zamierza zatrudnić własnych, niżej opłacanych pilotów i personel kabinowy.

Iberia zapewnia, że nie planuje zwolnień pilotów, których zatrudnia obecnie około 1,6 tys. Kolejny 24-godzinny strajk pilotów Iberii ma się odbyć 29 grudnia.

Czytaj więcej o strajkach w liniach lotniczych
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t96989.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;air;france;wciaz;strajkuja;wiele;lotow;odwolanych,224,0,955360.html) Wciąż strajkują. Wiele lotów odwołanych Według związkowców, którzy domagają się powstrzymania planu zwolnień w koncernie, trwający od soboty protest z dnia na dzień umacnia się.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t116279.jpg ) ] (http://wczasy.money.pl/wiadomosci/artykul/linie;qantas;podejma;loty;w;ciagu;24-48;godzin,9,0,955145.html) Jeden strajk, a straty turystyki 86 mln dolarów Pierwszy po przerwie lot australijskiego przewoźnika, który otrzymał pozwolenie na start, to rejs z Sydney do Dżakarty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t87721.jpg ) ] (http://wczasy.money.pl/wiadomosci/artykul/air;france-klm;zapowiada;opoznienia;lotow;z;powodu;strajku,146,0,885394.html) Przez nich możesz nie dolecieć na wakacje Linie lotnicze Air France-KLM poinformowały, że przewidują opóźnienia lub nawet odwołanie niektórych lotów z Paryża.
Tagi: strajki w hiszpanii, hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz