Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strajki w Szkocji. Kolejarze zastrajkują w Wigilię

0
Podziel się:

Pasażerów pociągów kursujących między Szkocją a Anglią i w samej Szkocji czekają trzy dni przedświątecznych zakłóceń w związku ze strajkiem kolejarzy.

Strajki w Szkocji. Kolejarze zastrajkują w Wigilię
(ell brown/CC/Flickr)
bEJdASpx

Pasażerów pociągów kursujących między Szkocją a Anglią i w samej Szkocji czekają trzy dni przedświątecznych zakłóceń w związku ze strajkiem kolejarzy. Dziś załamały się rokowania w sporze o dyscyplinarne zwolnienie jednej osoby.

Po krótkim spotkaniu po południu z dyrekcją szkockiej spółki kolejowej ScotRail, przewodniczący Związku Zawodowego Kolejarzy, Marynarzy i Transportowców Bob Crow oświadczył, że doszło do zupełnego załamania rozmów na tle wielu sporów.

Dyrekcja jest zawiedziona, że rozmowy nie doprowadziły do odwołania strajków 21, 22 i 24 grudnia. Ich bezpośrednia przyczyna to zwolnienie dyscyplinarne konduktora za ostry zatarg z pasażerem. Według doniesień, 40-letni konduktor upokorzył go do tego stopnia, że doprowadził dorosłego mężczyznę do łez.

bEJdASpz

Już poprzednio udzielono mu nagany za wysadzenie z pociągu 13-letniego pasażera na gapę i pozostawienie go na opuszczonej stacji z dala od domu. Część szkockich mediów ubolewa nad nieprzejednaną postawą związku zawodowego.

Przed świętami strajkują również szkoccy marynarze na promach armatora Serco Northlink na trasach na Szetlandy i Orkady. Protestuja przeciwko spodziewanym cięciom etatów.

Czytaj więcej w Money.pl
Po 300 latach czeka ich rozłam? Idą do urn Brytyjskie media już od soboty informują, że oba rządy dobiły targu w kwestii referendum.
Ten kraj UE może być niedługo sparaliżowany Strajk w Brukseli zakrawał na niewielki festyn i nie przyciągnął uwagi tłumów.
Takiego remontu na kolei nie było od 150 lat Brytyjski rząd ogłosił największy plan modernizacji infrastruktury kolejowej od 150 lat, czyli od jej powstania.
bEJdASqa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)