Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strzelanina na polu truskawkowym w Grecji

0
Podziel się:

Strzały padły, gdy około 200 pracowników plantacji domagało się wypłaty zaległych sześciomiesięcznych pensji. Strzelali zarządcy plantacji.

Strzelanina na polu truskawkowym w Grecji
(PAP/EPA)

Trzech zarządców plantacji truskawek na zachodzie Grecji zatrzymano w związku z podejrzeniem o postrzelenie 28 pracowników, imigrantów z Bangladeszu. Domagali się oni wypłaty zaległych półrocznych pensji.

W strzelaninie nikt nie zginął. Trzech mężczyzn aresztowano blisko wioski Manolada na zachodzie półwyspu Peloponez, gdzie w środę doszło do strzelaniny. Zatrzymani mają 39, 27 i 21 lat; wszystkim trzem postawione zostaną zarzuty usiłowania wielokrotnego zabójstwa. Policja aresztowała również właściciela plantacji - poinformowała grecka policja.

Do incydentu doszło, gdy około 200 pracowników plantacji domagało się wypłaty zaległych sześciomiesięcznych pensji. Życie żadnego z 28 rannych obywateli Bangladeszu nie jest zagrożone.

Rzecznik greckiego rządu Simos Kedikoglu powiedział w czwartek, że to, co zrobili trzej greccy brygadziści, było _ okrutne, haniebne i bezprecedensowe _.

Greccy plantatorzy często zatrudniają tanią siłę roboczą z Azji, a większość imigrantów mieszka w prymitywnych warunkach. W ostatnich latach kilkakrotnie dochodziło do tego typu sytuacji, ale środowy incydent był dotąd najpoważniejszy. Zdarzenie to uwydatnia narastające konflikty społeczne na tle narodowościowym w zmagającej się z kryzysem Grecji, gdzie coraz większym poparciem cieszą się też partie antyimigracyjne - oceniają media.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielkie protesty w Atenach. "Neonaziści won" Około 3000 osób przeszło w sobotę ulicami Aten w proteście przeciw fali antyimigranckich ataków w Grecji.
Ogromny strajk w Grecji. Paraliż transportu Ponieważ na wyspach greckich nie ma lotnisk, to zostały praktycznie odcięte od świata.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)