Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Student nie Małysz, na uczelnię nie poleci

0
Podziel się:

"Student nie Małysz na uczelnię nie poleci" - skandując m.in takie hasło kieleccy studenci próbowali przekonać dziś wojewodę świętokrzyskiego, że należy się im 50-cio procentowa ulga na przejazdy komunikacyjne.

Delegacja studentów wręczyła wojewodzie Włodzimierzowi Wójcikowi petycję w tej sprawie. W pikiecie pod Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim wzięło udział około 100 osób.
Dariusz Znojek z NZS-u powiedział Radiu Kielce, że wojewoda ze zrozumieniem odnióśł się do protestu studentów. Zaapelował jednak aby także i oni zrozumieli trudną sytuację finansową kraju. "My zwróciliśmy tylko uwagę, że jest wiele innych sposobów na załatanie dziury budżetowej i niekoniecznie trzeba sięgać do kieszeni studentów" wyjasnił Dariusz Znojek.
Studenci mają nadzieję, że przegłosowanej przez koalicję rządową ustawy o obcięciu ulg na przejazdy komunikacyjne, nie podpisze prezydent lub trafi ona do Trybunału Konstytucyjnego. "Mamy w tej sprawie poparcie świętokrzyskich parlamantarzystów Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości a nadal będziemy zbierać podpisy pod petycjami w tej sprawie" - dodał Dariusz Znojek.

wiadomości
KOMENTARZE
(0)