Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Superbogaczy jest coraz więcej. I mają jeszcze więcej pieniędzy

21
Podziel się

Majątek najbogatszych ludzi globu powiększył się o niemal jedną piątą tylko w 2017 r. – wynika z raportu PwC i banku UBS.

Najlepsze warunki dla bogaczy panują w Chinach
Najlepsze warunki dla bogaczy panują w Chinach (Sebastian Duda - Fotolia.com)
bDJBDpZx

Majątek najbogatszych ludzi globu powiększył się o niemal jedną piątą tylko w 2017 r. – wynika z raportu PwC i banku UBS.

Nigdy wcześniej w historii bogaci nie mieli tylu pieniędzy. Ich skumulowany majątek wynosi 8,9 biliona dolarów. To dwa razy więcej niż PKB Niemiec.

Pieniądze te są w rękach 2158 ludzi. W 2016 roku miliarderów było "tylko" 1979.

bDJBDpZz

Do obliczeń ich majątku używa się kilku parametrów. Brane pod uwagę są firmy, udziały w przedsiębiorstwach, posiadane nieruchomości oraz kolekcje dzieł sztuki.

Zobacz także: Danina solidarnościowa. "Wyraźny sygnał, że podatki mogą wzrosnąć"

Najlepsze warunki dla bogaczy panują w Chinach. W 2017 r. miliarderzy z Pekinu byli warci 1,12 biliona dolarów. To wzrost aż o 39 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Powiększył się także klub miliarderów z Państwa Środka: z 318 do 373 osób.

bDJBDpZF

Chińscy superbogacze należą także do najmłodszych na świecie. Ich średnia wieku to 55 lat, podczas gdy na świecie to 64 lata.

W USA majątek bogatych wzrósł o 12 proc. i osiągnął 3,1 bln dolarów. To światowy rekord. Z kolei europejscy miliarderzy są warci 1,9 mld dolarów, co oznacza wzrost o 19 proc.

Jak zwracają uwagę Szwajcarzy, ten wzrost to zasługa zmiennego kursu euro wobec dolara.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJBDqaa
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(21)
nostradamus
2 lata temu
wystarczy kilka przycisków i swat się wyzeruje :)
Jonasz
2 lata temu
Bogatemu to i byk się ocieli.
HM
2 lata temu
Dziwne komentarze pod artykułem. Nikt nie chce zauważyć, że to jest liczbowe zobrazowanie jak świat jest chory!!! Bogatsi są coraz szybciej bogatsi a biedni coraz szybciej biednieją! Gdzie jest ta granica chorego procesu w skali globu. Potwierdza się stare porzekadło, że wstydem jest być biednym w bogatym kraju i wstydem jest być bogatym w biednym kraju to drugie niestety tyczy się całego świata....
bDJBDqab
Baca
2 lata temu
To nie super bogacze a zwykli złodzieje tak z PO=Psl=jak i obecnie z PISU co im sie wszystko należy a narodowi nic=???
jozio
2 lata temu
Pochodzili z biednych rozbitych rodzin i zaczynali od zera jako pucybuty i zostali bogaczami chi chi dobre niech kazdy probuje do dziela chichi dobre dla kowalskich
...
Następna strona