Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w grecji
05.11.2011 08:44

Świat czeka wiele lat kryzysu

Ekonomiści uważają też, że ratowanie Grecji znacznie wydłuży kryzys w Europie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Światową gospodarkę czeka jeszcze wiele lat kryzysu i powolnego wychodzenia na prostą - oceniają eksperci. Wskazują na to zbyt nieśmiałe próby poradzenia sobie z zadłużeniem i brak politycznej odwagi do zdecydowanych reform. *

Ekonomiści uważają też, że ratowanie Grecji, która czasem sprawia wrażenie, że nie chce być uratowana, znacznie wydłuży kryzys w Europie.

Niektóre prognozy ekonomistów mówią o tym, że dopiero za kilkanaście lat będziemy mogli powiedzieć, że kryzys mamy za sobą. Ekonomiści coraz częściej wskazują, że proces wychodzenia z obecnej sytuacji można by przyspieszyć pozwalając Grecji zbankrutować i opuścić strefę euro.

- _ Bo trudno leczyć pacjenta, który nie chce brać leków _ - mówi główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek. - _ Strefa euro zdecydowaniwe straciła cierpliwość do Grecji. _

Choć nie ma jeszcze procedur wychodzenia z eurogrupy, również analityk firmy doradczej Xelion Piotr Kuczyński dostrzega rosnącą skłonność polityków do podjęcia takiej decyzji. - _ Bardzo, ale to bardzo powoli, dojrzewają do tego, by pozwolić Grecji opuścić strefę euro _ - twierdzi.

Podkreśla też, ze również dla Greków powrót do drachmy mógłby okazać się dobry dla Grecji, choć przez pierwsze dwa lata byłoby ludziom w tym kraju bardzo ciężko. - _ Ale nie wiadomo, czy nie byłoby to lepsze dla ludzi niż sześć, siedem lat zaciskania pasa _ - mówi. Kuczyński.

Czytaj opinie ekonomistów o kryzysie
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t127685.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/mozna;bylo;rozwiazac;problem;grecji;za;jedna;czwarta;ceny,37,0,952869.html) "Wtedy można było uratować Grecję taniej" Profesor Witold Orłowski ma mieszane uczucia po szczycie państw strefy euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t136815.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/prof;orlowski;a;teraz;wloze;kij;w;mrowisko,8,0,948488.html) Prof. Orłowski: A teraz włożę kij w mrowisko Ekonomista z Rady Gospodarczej przy premierze o walce z kryzysem eurozony.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t132210.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/doktor;zaglada;nie;przewidzial;kryzysu;on;go;po;prostu;zgadl,189,0,923325.html) Doktor Zagłada nie przewidział kryzysu. On go po prostu zgadł Marian Noga: Ale to, co mówię ja, też nie jest pewne.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, kryzys, unia, euro, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz