Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Świat zwalnia. Gospodarka najsłabsza od 60 lat

0
Podziel się

W tym roku światowe PKB urośnie tylko o 0,5 procent - szacuje Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Świat zwalnia. Gospodarka najsłabsza od 60 lat
(PAP/EPA)
bErPwbZx

PKB światowej gospodarki urośnie w tym roku o 0,5 proc. To najgorszy wynik od 60 lat.

Jak donosi BBC jeszcze w październiku Międzynarodowy Fundusz Walutowy przewidywał, że w 2009 roku gospodarka światowa będzie rozwijać się o 2,2 proc.

Teraz te oczekiwania zostały zrewidowane. Zdaniem ekspertów Funduszu sama Wielka Brytania zanotuje ujemny wynik PKB (-2,8 proc.). Oznacza to, że już obecna nad Tamizą recesja pogłębi się. Gospodarka strefy euro skurczy się o 2 proc. a USA o 1,6 proc.

bErPwbZz

ZOBACZ JAK O PLANACH WSPARCIA EUROPEJSKIEJ GOSPODARKI ROZMAWIALI EKSPERCI NA TEGOROCZNYM FORUM W DAVOS (ang.):

Za obniżenie prognoz odpowiedzialne są przede wszystkim załamanie produkcji i handlu w wyniku kryzysu finansowego. Dane MFW to kolejne kiepskie informacje po szacunkach Międzynarodowej Organizacji Pracy, która spodziewa się, że w 2009 r. może przybyć aż 51 mln bezrobotnych.

Choć eksperci spodziewają się, że bezrobocie będzie spadać przede wszystkim w krajach rozwijających się, to w ostatnich dniach o planowanych, masowych zwolnieniach poinformowało wiele światowych korporacji wśród nich: bank ING, potentat przemysłu maszynowego Caterpillar, sieć wypożyczalni aut Hertz, Microsoft, i farmaceutyczny gigant Pfizer,który właśnie za 68 mld dolarów przejął konkurenta - firmę Wyeth.

ZOBACZ TAKŻE:

bErPwcaa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)