Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Świąteczny ruch pociągów. Są opóźnienia

0
Podziel się:

Rozpoczął się przedświąteczny szczyt kolejowy. Po południu, zgodnie z przewidywaniami, pasażerowie rozpoczęli świąteczne podróże.

Świąteczny ruch pociągów. Są opóźnienia
(pkp.pl)

Rozpoczął się przedświąteczny szczyt kolejowy. Po południu, zgodnie z przewidywaniami, pasażerowie rozpoczęli świąteczne podróże. Zostały one zakłócone przez dwugodzinną awarię trakcji na stacji Warszawa Wschodnia. Usunięto ją tuż przed 18.00.

Zdarzenie spowodowało m.in. opóźnienie 6 pociągów PKP Intercity, w tym jadących do Bielska Białej, Wrocławia, Gdyni. Opóźnienie wynosiło od 40 do 80 minut. Pasażerowie byli na bieżąco informowani na dworcach w Warszawie o opóźnieniach, ich przyczynach i godzinach odjazdów pociągów.

Intercity uruchomiło dzisiaj 117 pociągów. Poza planem włączyło do pociągów ponad 100 wagonów, tj. zaoferowało około 15 tysięcy dodatkowych miejsc

Na 20 największych dworcach w okresie świąteczno-noworocznym pracuje ponad 130 informatorów mobilnych Intercity, którzy oprócz udzielania informacji, kierują pasażerów do otwartych dodatkowo okienek kasowych i biletomatów.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaleca ministrowi spowiedź przed świętami W opinii Leszka Miętka, ewentualny strajk na kolei jest prowokowany przez sam rząd, a zwłaszcza ministra transportu.
PKP zapewnia: Jest dużo lepiej niż rok temu Składy kursują między innymi z Warszawy do Zakopanego, Krakowa, Krynicy i Jeleniej Góry.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)