Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Światowe Dni Młodzieży 2016. Kraków już się szykuje

0
Podziel się:

Kardynał Dziwisz zaznaczał, że krakowskie Błonia, czy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach mogą okazać się zbyt małe, aby zmieścić wszystkich uczestników.

Światowe Dni Młodzieży 2016. Kraków już się szykuje
(Wikimedia/CC/Bartosz Staszewski)

Specjalny komitet zajmie się organizacją Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Kardynał Stanisław Dziwisz, który wczoraj wrócił z Rio de Janeiro zaznaczał, że wkrótce rozpocznie działalność specjalna grupa duchownych i urzędników. Będą odpowiedzialni za szczegóły organizacyjne spotkania młodych w 2016 roku.

- _ Za przygotowania do wydarzenia z ramienia krakowskiej kurii będzie odpowiedzialny biskup pomocniczy Damian Muskus _ - mówił kardynał Dziwisz - _ Musimy od samego początku wziąć się do roboty _ - dodawał metropolita Krakowski.

Do najważniejszych zadań grupy będzie należało przygotowanie odpowiedniego programu Światowych Dni Młodzieży oraz wybranie miejsca spotkania. Kardynał Dziwisz zaznaczał, że krakowskie Błonia, czy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach mogą okazać się zbyt małe, aby zmieścić wszystkich uczestników. Jako potencjalne miejsce gdzie mogłoby zgromadzić się nawet kilka milionów młodych osób wymieniane jest podkrakowskie lotnisko w Pobiedniku.

W niedzielę papież Franciszek ogłosił, że Kraków będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Kanonizacja Jana Pawła II w listopadzie? Ostatecznie datę kanonizacji wyznaczy konsystorz, czyli zebranie kardynałów, któremu przewodniczy papież.
"To ogromne wyróżnienie dla Polski" Dominikanin przypomina, że podczas krakowskich Światowych Dni Młodzieży będziemy dawać świadectwo, zwłaszcza wobec gości z za naszej wschodniej granicy.
Krakowianie z radością przyjęli decyzję papieża Dobrą wiadomość obwieścił także z Wawelu Dzwon Zygmunt.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)