Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Światowy handel. Sytuacja się poprawia, ale w zbyt wolnym tempie

0
Podziel się:

Popyt importowy w państwach wysoko rozwiniętych ożywia się, ale w tempie wolniejszym niż oczekiwano.

Światowy handel. Sytuacja się poprawia, ale w zbyt wolnym tempie
(Eric Herchaft/Reporter)

W wydanym dzisiaj komunikacie Światowa Organizacja Handlu (WTO) skorygowała w dół prognozę tegorocznego wzrostu globalnej wymiany dóbr i usług z podanych w kwietniu 3,3 procent do 2,5 procent.

Jednocześnie prognozę wzrostu w 2014 roku zredukowano z 5,0 do 4,5 procent, zaznaczając, że sytuacja w światowym handlu stopniowo się poprawia.

Prognozowany obecnie tegoroczny wzrost będzie tylko nieco wyższy od odnotowanych w 2012 roku 2,3 procent. Jak głosi komunikat, popyt importowy w państwach wysoko rozwiniętych ożywia się, ale w tempie wolniejszym niż oczekiwano. Spowolniło to wzrost eksportu zarówno państw wysoko rozwiniętych, jak i rozwijających się i było powodem obniżenia prognozy.

Według mającej siedzibę w Genewie WTO, import Unii Europejskiej z pozostałych państw świata był w pierwszej połowie bieżącego roku o 2 procent mniejszy niż w tym samym okresie 2012 roku. Eksporterzy mogli to sobie jednak częściowo skompensować dzięki wyraźnie zwiększonemu importowi krajów rozwijających się i państw byłego ZSRR.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujące dane o handlu. Eksport skoczył aż o... Wartość sprzedaży polskich produktów za granicą sięgnęła od początku roku 74,2 mld euro. Import wyraźnie spadł.
Definicje eksportu i importu. Co się zmieniło? Od 1 kwietnia 2013 roku weszła w życie kolejna część przepisów podatkowych obejmująca swoim zakresem podatek VAT.
Eksport Niemiec wzrósł mocniej od oczekiwań Eksport Niemiec wzrósł w styczniu 2013 r. o 1,4 proc. miesiąc do miesiąca, po uwzględnieniu dni roboczych i zmian sezonowych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)