Notowania

Świetnym pokerzystą jest minister Rostowski. Ile wygrał?

Obstawiać tak, jakby się miało karetę, nie mając nic, to wielka sztuka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Teoretycznie z finansami naszego państwa nie jest najlepiej. Ale to tylko teoria. W praktyce jesteśmy cudowni i niebawem spełnimy a nawet przegonimy kryteria pozwalające nam przyjąć euro - tak przynajmniej uważa w wywiadzie dla Money.pl nasz guru od finansów - Jan Vincent Rostowski, przedstawiający się jako Jacek.

Jednak sytuacja z naszymi finansami jest tak samo jednoznaczna, jak imię szefa finansów. Choć stan polskiej kasy złośliwi mogliby ją określić jako pożar w burdelu, to mimo wszystko Jacek Rostowski zachowuje dobry humor i oczywiście się uśmiecha.

To zachowanie godne pokerzysty, który ma parę dziewiątek, a mimo to obstawia tak, jakby miał karetę. I w dodatku nic nie ma w rękawie.

PAP/Marcin Kaliński Rostowski: Ulżymy kredytobiorców. Nie podniesiemy podatków - obiecuje Money.pl Jacek Rostowski
Ale może to i dobrze, że mamy takiego ministra finansów. Przecież gdyby grał w otwarte karty, to frank mógłby kosztować pięć złotych a euro byłoby po siedem. Czasem lepiej robić dobrą minę do złej gry, bo pokerzyści - gracze na rynkach finansowych - oceniają przeciwnika po gestach i mimice, bo do odkrycia kart jeszcze długa droga.

Jeśli Jacek Rostowski rzeczywiście zminimalizuje nasze zadłużenie - jak zapowiada w wywiadzie dla Money.pl - bez podnoszenia podatków i bez gruntownych bolesnych niestety reform, to chapeau bas! Czy mu się to uda? Śmiem wątpić i niestety nie da się powiedzieć jak w pokerze: sprawdzam.

Jednak, czego by nie dokonał, to nie można mu odmówić inteligencji, a przynajmniej zręczności, bo jak rzekł angielski myśliciel Samuel Butler, _ Każdy dureń potrafi mówić prawdę, ale zręczne kłamstwo wymaga niejakiej wprawy _.

Czytaj więcej w Money.pl:
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t124019.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/zawadzki;premier;duzo;lata;ale;w;zlym;kierunku,163,0,825763.html) Zawadzki: Premier dużo lata, ale w złym kierunku! W efekcie przedstawiony nam budżet na przyszły rok to bujanie w obłokach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t135937.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/wieloletni;plan;finansowy;rzad;dazy;do;podniesienia;cit,37,0,811045.html) Wieloletni Plan Finansowy: Rząd dąży do podniesienia CIT Money.pl jako pierwszy przeprowadził analizę ekonomiczną Wieloletniego Planu Finansowego Państwa. Dochody tylko z podatku CIT w 2014 r. mają być o ponad 90 procent wyższe niż w 2010.

Autor felietonu jest dziennikarzem portalu Money.pl

Tagi: dług publiczny, rostowski, wiadomości, felieton
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz