Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
17.09.2005 11:31

Sygnały - Goście Jedynki o roli religii w krzewieniu pokoju i pojednaniu narodów

Na rynku w Gnieźnie będą się wieczorem (g.20.30) wspólnie modlili chrześcijanie, żydzi i muzułmanie. To pierwsze tego rodzaju spotkanie w Polsce będzie częścią Szóstego Zjazdu Gnieźnieńskiego, którego tematem jest "Europa Dialogu".

Podziel się
Dodaj komentarz

Jeden z uczestników Zjazdu, czeski teolog, ksiądz Tomasz Halik, powiedział w "Sygnałach Dnia", że podobnie jak chrześcijaństwo, islam nie jest monolitem i istnieją w nim różne nurty. Ksiądz Halik powiedział, że chrześcijaństwo może być pośrednikiem między tradycyjnymi krajami muzułmanskimi a zsekularyzowanym i liberalnym światem zachodnim. Podkreślił, że różnic między obydwoma religiami nie należy traktować jako zagrożenia.

Józef Konopacki z Muzułmańskiego Związku Religijnego zwrócił uwagę, że islam i chrześcijaństwo pochodzą od proroka Abrahama, a ich dialog pozwoli na lepsze zrozumienie tego, co łączy obie religie. Konopacki podkreślił, że akty przemocy i terroru są sprzeczne z zasadami islamu, a organizacje terrorystyczne wykorzystują religię do propagowania własnej ideologii.

Ekumeniczną modlitwę z Gniezna będzie transmitować radiowa Jedynka.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz