Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
21.05.2005 08:07

Sygnały Dnia - W. Czarzasty: Stowarzyszenie Ordynacka liczy, że W. Cimoszewicz zmieni zdanie

Stowarzyszenie Ordynacka będzie nakłaniać Włodzimierza Cimoszewicza do wystartowania w wyborach prezydenckich. Wiceprzewodniczący Ordynackiej Włodzimierz Czarzasty powiedział, że jest to najlepszy kandydat na głowę państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Warszawie odbędzie się dziś III Nadzwyczajny Kongres Krajowy Stowarzyszenia Ordynacka. Włodzimierz Czarzasty powiedział w "Sygnałach Dnia", że w Ordynackiej pojawiły się głosy na rzecz powołania ruchu społecznego promującego kandydaturę Cimoszewicza.

Gość Jedynki podkreślił, że Polsce potrzebne jest silne przywództwo, osoba znana za granicą, która wie, jak poprowadzić sprawy kraju w Unii Europejskiej. Według Włodzimierza Czarzastego, takim przydentem byłby właśnie Włodzimierz Cimoszewicz. Dlatego wiceprzewodniczący Ordynackiej liczy, że Cimoszewicz zmieni zdanie, nie wycofa się z polityki i zgodzi się kandydatować.

Włodzimierz Czarzasty powiedział, że Ordynacka wystartuje w wyborach parlamentarnych, ale nie wystawi własnej listy. Będzie umieszczać swoich członków na listach wyborczych innych ugrupowań, przede wszystkim Partii Demokratycznej, SLD i PSL. Gość "Sygnałów Dnia" nie wykluczył, że kilku senatorów będzie startowało jednak pod szyldem Ordynacka.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz