Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sygnały Dnia - wicepremier Kalinowski o decyzji PKW

0
Podziel się:

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicepremier Jarosław Kalinowski oświadczył na antenie radiowych Sygnałów Dnia, że nie zaskoczyło go odrzucenie przez Państową Komisję Wyborczą sprawozdania finasowego jego partii. "Żadnego przestępstwa nie popełniliśmy, ale popełniliśmy rzeczywiście uchybienie" - powiedział szef PSL.

Prezes Kalinowski przyznał, że odbije się to negatywnie na finansowaniu kierowanej przez niego partii. Zdaniem prezesa, PSL raczej nie będzie się odwoływał do sądu od decyzji Państowej Komisji Wyborczej. "Teraz jest tylko kwestia orzeczenia przez sąd jaki to będzie miało wymiar finansowy" - dodał gość Sygnałów Dnia. Uchylił się od oszacowania, ile budżetowych pieniędzy PSL może w efekcie stracić.
Wicepremier i minister rolnictwa Jarosław Kalinowski wyraził nadzieję, że Polsce uda się przekonać Unię Europejską do tego, byśmy mogli spośród wszystkich środków unijnych dla wsi i rolnictwa większą ich część przeznaczyć na dotacje bezpośrednie do produkcji rolnej. Gość Polskiego Radia uważa, że podstawową trudnościa w tym względzie jest brak uzgodnionego stanowiska całej unijnej "piętnastki". Jarosław Kalinowski dodał, że sprawa podziału na poszczególne cele unijnych pieniędzy przeznaczonych dla wsi i rolnictwa dopiero będzie przedmiotem negocjacji.
Wicepremier przypomniał, że obecnie Unia proponuje nam mniej więcej po tyle samo środków na rozwój obszarów wiejskich i na wsparcie bezpośrednie rolnictwa. "Nasz rząd proponuje, by z całej tej sumy większą jej część przeznaczyć na wsparcie produkcji rolnej" - wyjasnił gość Polskiego Radia.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)