Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
27.05.2005 08:28

Sygnały Dnia gen. Jaruzelski: decyzja o wyjeździe do Moskwy na obchody rocznicowe była słuszna

Wojciech Jaruzelski powiedział w "Sygnałach Dnia", że media w sposób niesprawiedliwy informowały o obchodach zakończenia wojny w Moskwie. Generał powiedział, że w świetle zarzutów, które są mu stawiane, nie ma powodu uznać, że jego słowa i czyny były błędem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Generał Jaruzelski powiedział, że odczuwa ciężar oskarżeń mediów i polityków pod jego adresem:

"Jako człowiek, byłoby mi lżej, gdybym tam nie pojechał, ale jako Polak, jako żołnierz i jako polityk uważam, że decyzja była słuszna i że udało mi się w Moskwie wykonać trochę dobrej roboty" - powiedział gość Jedynki. Dodał, że najbardziej boli go niedocenianie jego wkładu w zwycięstwo nad hitleryzmem. Generał powiedział, że stara się argumentami przedstawiać własne rozumienie prawdy i poczuwa się do moralnej odpowiedzialności za wszelkie zło, które działo się w Polsce za jego rządów.

Pytany o ludobójstwo w Katyniu, generał zaznaczył, że formuła traktowania tej sprawy przez Kreml jest niesłuszna i niesprawiedliwa. Wojciech Jaruzelski powiedział, że boli go również niechęć Brytyjczyków do ujawnienia Polakom archiwów dotyczących tajemniczej śmierci generała Sikorskiego. Mimo, że upłynęło ponad pół wieku od zakończenia wojny, władze w Londynie zdecydowały się przedłużyć utajnienie dokumentów na następne 100 lat.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz