Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
28.10.2005 08:10

Sygnały Dnia H.Gronkiewicz-Waltz: to Prawo i Sprawiedliwość zerwało negocjacje rządowe

Hanna Gronkiewicz-Waltz z Platformy Obywatelskiej twierdzi, że to Prawo i Sprawiedliwość zerwało negocjacje rządowe. Pani poseł, która była gościem Sygnałów Dnia, zarzuciła politykom PiS mijanie się z prawdą i brak dobrej woli.

Podziel się
Dodaj komentarz

Hanna Gronkiewicz-Waltz uważa, że PiS w rzeczywistości chce koalicji z Samoobroną, LPR i PSL. Zastrzegła, że może to być koalicja formalna, jak i nieformalna. W tej drugiej sytuacji Samoobrona, LPR i PSL będą popierać w Sejmie mniejszościowy rząd PiS. Według Gronkiewicz-Waltz, ta koalicja w Sejmie już działa.
Zdaniem rozmówczyni Jedynki, o złej woli PiS świadczy odrzucenie kandydatów Platformy na marszałka Sejmu i na wicemarszałka Senatu. Posłanka dodała, że o prawdziwych intencjach PiS świadczy też dążenie do marginalizowania polityków Platformy w nowym rządzie.
Według Hanny Gronkiewicz-Waltz, coraz więcej wskazuje na to, że PiS nigdy nie chciał koalicji z Platformą. Tym bardziej, że kompletnie nierealne gospodarcze pomysły, przy ktorych upiera się PiS, są nie do zaakceptowania przez Paltformę.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz