Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.07.2005 08:12

Sygnały Dnia Prezydent Kwaśniewski: w naszym kraju nie ma zagrożenia atakami terrorystycznymi

Prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział, że po zamachach w Londynie Polacy powinni zachować czujność. Podkreślił jednak, że w naszym kraju nie ma zagrożenia atakami. Dodał też, że nie powinniśmy popadać w ksenofobię i z podejrzliwością patrzeć na wszystkich obcokrajowców.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rozmówca "Sygnałów Dnia" zapewnił, że obecnie nie ma żadnych sygnałów na temat ewentualnych zamachów terrorystycznych przygotowywanych w Polsce. Zgodził się, że zamachy w Londynie, czy wcześniej w Nowym Jorku i Madrycie były niespodziewane. Podkreślił jednak, że dzięki wzmożonej czujności odpowiednich służb atakom można zapobiegać. Aleksander Kwaśniewski poinformował, że polskie służby są w bardzo bliskim kontakcie ze służbami brytyjskimi i amerykańskimi.

Prezydent powtórzył, że w walce z terroryzmem trzeba wykazać konsekwencję. Dlatego też - przekonywał - Polska nie przyspieszy wycofania wojsk z Iraku. Według Aleksandra Kwaśniewskiego źle byłoby, gdyby nasz kraj nie realizował ustaleń z sojusznikami. Nie można ulec panice w obliczu terroryzmu, bo o to własnie chodzi zamachowcom - wyjaśnił prezydent.

Aleksander Kwaśniewski uważa, że skuteczna walka z terrorem w Europie wymaga usunięcia problemów, które dzielą kraje Starego Kontynentu. Prezydent powiedział, że trzeba uregulować sprawy budżetu unijnego, ale także współpracy ze Stanami Zjednoczonymi i Rosją. Według Kwaśniewskiego wówczas łatwiej będzie wspólnie stawiić czoła zamachowcom.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz