Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BitBay uciekł na Maltę przez KNF. Teraz KNF zaprasza jej szefa do współpracy

180
Podziel się

KNF zaprasza do współpracy Sylwestra Suszka, szefa giełdy BitBay. Tylko, że firma Suszka właśnie przenosi się na Maltę, argumentując to między innymi... kłopotami z KNF.

KNF ostrzegała przed BitBayem. Teraz zaprasza jej szefa do współpracy
KNF ostrzegała przed BitBayem. Teraz zaprasza jej szefa do współpracy (BitBay)
bDZJxtyt

BitBay, popularna giełda kryptowalut, dostała zaproszenia od kilku krajów. Ściągnąć ją chcieli Białorusini, Szwajcarzy, a ponoć zainteresowany był nią nawet szejk ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W końcu prezes i założyciel BitBaya, Sylwester Suszek, zdecydował się na ofertę z Malty i tam też przenosi swoją firmę. Przeprowadzkę szef BitBaya argumentował przede wszystkim problemami z Komisją, która wpisała BitBay na listę ostrzeżeń publicznych. Teraz jednak KNF zaprasza przedsiębiorce do współpracy.

Zobacz także: Bitcoin doprowadził do spadku cen złota i platyny? Zobacz wideo:

**BitBay i KNF. Najpierw ostrzeżenie, teraz zaproszenie**

Z informacji "Gazety Prawnej" wynika, że teraz KNF zaprasza Suszka do swojej grupy roboczej ds. kryptowalut oraz technologii blockchain. Właśnie ta grupa ma opracować oficjalne stanowisko KNF oraz raport na temat kryptowalut. KNF nie tylko chce pracować z przedsiębiorcą, który się na nią skarży. Komisja rusza też z kampanią informacyjną, która ma przestrzegać przed inwestowaniem w kryptowaluty. -A Ty kim będziesz, kiedy bańka pęknie?" - to jej główne hasło.

bDZJxtyv

Swoją przeprowadzkę na Maltę Suszek argumentował również brakiem odpowiedniej regulacji w Polsce co do kryptowalut. Jednak BitBay miał również sporo problemów ze skarbówką, jak i z Komisją Nadzoru Finansowego. KNF wpisała giełdę Suszka na listę ostrzeżeń publicznych. Współpracy z giełdą zaczęły odmawiać wtedy banki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZJxtyW
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(180)
vidi12
2 lata temu
Miałem okazję poznać Sylwka. Gość jest OK
M665
3 lata temu
Rozumiem, że prezes KNF poda się do dymisji z powodu swoich szkodliwych dla Polski działań. I nigdy już nie otrzyma stanowiska opłacanego bezpośrednio lub pośrednio z pieniędzy podatników.
odd ian
3 lata temu
BitBay miał wolumen obrotu ponad pół miliona BTC rocznie. Policzcie sobie ile to jest (obecnie 1 BTC = 28 000 PLN).
bDZJxtyX
Andre
3 lata temu
Teraz będzie doradzał rządowi Malty - jak rozwijać kryptowaluty i pokonać polską konkurencję. Na nadzorowanych przez KNF forexach, giełdach można stracić całość inwestycji i nikt przed nimi nie ostrzega. Państwo ma gdzieś inwestorów, liczy się dopieszczanie ego urzędników jakimi są ważnymi kontrolerami.
Komar
3 lata temu
Jeden ze najbogatszych inwestorów mawiał: zawsze wchodziłem do gry zbyt późno i zawsze wychodziłem zbyt wcześnie. I dlatego jestem w pierwszej setce najbogatszych ludzi. Więc dobrze, że wyjechał na Maltę. Jak Bitcoin sie obroni w przyszłości to można będzie się nim zając
...
Następna strona