Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryptowaluty
01.06.2018 16:03

BitBay uciekł na Maltę przez KNF. Teraz KNF zaprasza jej szefa do współpracy

KNF zaprasza do współpracy Sylwestra Suszka, szefa giełdy BitBay. Tylko, że firma Suszka właśnie przenosi się na Maltę, argumentując to między innymi... kłopotami z KNF.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BitBay)
KNF ostrzegała przed BitBayem. Teraz zaprasza jej szefa do współpracy

BitBay, popularna giełda kryptowalut, dostała zaproszenia od kilku krajów. Ściągnąć ją chcieli Białorusini, Szwajcarzy, a ponoć zainteresowany był nią nawet szejk ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W końcu prezes i założyciel BitBaya, Sylwester Suszek, zdecydował się na ofertę z Malty i tam też przenosi swoją firmę. Przeprowadzkę szef BitBaya argumentował przede wszystkim problemami z Komisją, która wpisała BitBay na listę ostrzeżeń publicznych. Teraz jednak KNF zaprasza przedsiębiorce do współpracy.

*Bitcoin doprowadził do spadku cen złota i platyny? Zobacz wideo: *

##BitBay i KNF. Najpierw ostrzeżenie, teraz zaproszenie

Z informacji "Gazety Prawnej" wynika, że teraz KNF zaprasza Suszka do swojej grupy roboczej ds. kryptowalut oraz technologii blockchain. Właśnie ta grupa ma opracować oficjalne stanowisko KNF oraz raport na temat kryptowalut. KNF nie tylko chce pracować z przedsiębiorcą, który się na nią skarży. Komisja rusza też z kampanią informacyjną, która ma przestrzegać przed inwestowaniem w kryptowaluty. -A Ty kim będziesz, kiedy bańka pęknie?" - to jej główne hasło.

Swoją przeprowadzkę na Maltę Suszek argumentował również brakiem odpowiedniej regulacji w Polsce co do kryptowalut. Jednak BitBay miał również sporo problemów ze skarbówką, jak i z Komisją Nadzoru Finansowego. KNF wpisała giełdę Suszka na listę ostrzeżeń publicznych. Współpracy z giełdą zaczęły odmawiać wtedy banki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kryptowaluty, bitbay, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-06-2018

XYZKryptowaluty są niebezpieczne. Rząd nie może ich dodrukować. Kryptowaluty są złe - bank nie mógłby stosować systemu rezerwy cząstkowej. Kryptowaluty … Czytaj całość

02-06-2018

JerryKolejny cwaniaczek,żerujacy na ludzkiej naiwnośći. Niech na Malcie pozostanie na zawsze.

02-06-2018

malekBitBay zostawiał w Polsce dużo kasy, płacąc podatki. Teraz będzie płacił gdzie indziej. Dobra Zmiana zanotowała kolejny znaczący sukces.

Rozwiń komentarze (180)