Notowania

zamieszki w syrii
09.06.2011 19:34

Syryjczycy uciekają do Turcji. Tłumy na granicy

Uchodźcy uciekają przed represjami w Syrii. Reżim prezydenta Baszara el-Asada siłą tłumi antyrządowe protesty, trwające od połowy marca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Już ponad 2,4 tysiąca Syryjczyków uciekło przed falą przemocy do Turcji - powiedział w turecki minister spraw zagranicznych Ahmet Davutoglu, uczestniczący w Abu Zabi w spotkaniu, poświęconym pomocy dla powstańców libijskich.*

- _ Sytuacja w Syrii poważnie nas niepokoi. Pół godziny temu otrzymałem dokładne dane. Ponad 2400 osób przybyło już do Turcji jako uchodźcy _ - powiedział Davutoglu dziennikarzom.

Wcześniej przedstawiciel władz tureckiej prowincji Hatay informował, że od środy granicę z Turcją przekroczyło około tysiąca uchodźców z Syrii, zwiększając liczbę uciekinierów do około 1600, ale też przewidywał, że liczba uchodźców będzie rosła.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t140444.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amnestia;w;syrii;to;spozniony;gest,93,0,842589.html) Amnestia w Syrii to spóźniony gest
W czwartek po syryjskiej stronie granicy fotoreporter agencji Associated Press widział dziesiątki ludzi na motocyklach i w furgonetkach, którzy chcieli dostać się do Turcji.

Uchodźcy uciekają przed represjami w Syrii. Reżim prezydenta Baszara el-Asada siłą tłumi antyrządowe protesty, trwające od połowy marca. Dotychczas w wyniku działań sił bezpieczeństwa zginęło ponad 1000 osób.

Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył w środę, że Turcja _ nie zamknie drzwi _ przed uciekinierami z Syrii. Dodał, że Ankara monitoruje rozwój wydarzeń w tym kraju i wezwał władze w Damaszku do łagodniejszego traktowania obywateli.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t87694.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zakaz;dostarczania;broni;syrii;ale;bez;embarga,168,0,847528.html) Zakaz dostarczania broni Syrii, ale bez embarga Brytyjski premier David Cameron poinformował, że Wielka Brytania i Francja zgłoszą projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ potępiającej represje wobec demonstrantów w Syrii. Według dyplomatów, będzie on zawierał apel o niedostarczanie broni syryjskim władzom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t140036.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fala;uchodzcow;z;syrii;zalewa;turcje,193,0,847041.html) Fala uchodźców z Syrii zalewa Turcję W Turcji przebywa już 350 uciekających przed wojną Syryjczyków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t141217.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/syria;organizuja;sie;na;facebooku;skonczyl;sie;czas;zdrady,240,0,846320.html) Syria: Organizują się na Facebooku. "Skończył się czas zdrady" Do zorganizowania Dnia Odrodzenia nawołują na portalu społecznościowym Facebook młodzi Syryjczycy, którzy protestują przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada. Apelują do wojska, aby chroniło obywateli.
Tagi: zamieszki w syrii, uchodźcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz