Notowania

sytuacja na ukrainie
25.01.2014 16:58

Sytuacja na Ukrainie. Rosja ostrzegła Stany Zjednoczone

- Zwróciłem uwagę Johna Kerry'ego. Mam nadzieję, że mnie usłyszał - oświadczył szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow poinformował, że podczas niedawnego spotkania z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym przestrzegł Waszyngton przed ingerowaniem w sytuację na Ukrainie.

- _ Zwróciłem uwagę Johna Kerry'ego na to, że teraz jest bardzo ważne, by nie ingerować w proces (na Ukrainie) i unikać jakichkolwiek wypowiedzi, które mogłyby 'podgrzać' sytuację _ - oświadczył Ławrow w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji państwowej Rossija. _ - Mam nadzieję, że mnie usłyszał _ - dodał.

Ławrow rozmawiał z Kerrym w środę w Montreux, w Szwajcarii, przy okazji międzynarodowej konferencji w sprawie Syrii. Rosyjski minister konferował tam też z szefową dyplomacji Unii Europejskiej Catherine Ashton i minister spraw zagranicznych Włoch Emmą Bonino.

_ - Wyczułem znacznie większe zrozumienie niebezpieczeństwa wynikającego z kokietowania (ukraińskiej) opozycji, popierania jej przeciwko władzom, niż miesiąc temu, gdy wydarzenia na Majdanie się zaczynały _ - oznajmił Lawrow.

Według szefa MSZ FR jego rozmówcy także wyrażali zainteresowanie tym, aby pomóc Ukraińcom w uspokojeniu sytuacji. - _ Bardzo ważne jest, aby z zewnątrz nie było wystąpień, które opozycja, a zwłaszcza grasujący tam bojówkarze, mogliby interpretować jako zachętę _ - powiedział.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: sytuacja na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz