Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
19.06.2014 17:00

Sytuacja na Ukrainie. Szef MSZ przedstawi ministrom UE plan pokojowy

Prezydent Ukrainy oświadczył, że zamierza osobiście w imieniu Ukrainy podpisać handlową część umowy o stowarzyszeniu z UE, co ma nastąpić 27 czerwca w Brukseli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zapowiedział, że nowy szef dyplomacji Pawło Klimkin przedstawi plan uregulowania sytuacji we wschodnich obwodach kraju szefom MSZ państw UE na ich spotkaniu 23 czerwca w Luksemburgu.

Poroszenko mówił o tym, przedstawiając nowego ministra mediom po zatwierdzeniu go przez Radę Najwyższą (parlament). - _ 23 czerwca jest pan oczekiwany na posiedzeniu Rady ministrów spraw zagranicznych UE, gdzie będziemy przedstawiać plan pokojowy _ - powiedział szef państwa.

Klimkin podkreślił, że realizacja planu pokojowego jest jednym z jego priorytetów jako szefa dyplomacji. Drugim priorytetem - wskazał - jest integracja europejska Ukrainy. - _ Zawsze mówiłem, że dla mnie umowa o stowarzyszeniu (z UE) i inne sprawy na linii europejskiej nie są po prostu jakimiś kwestiami biurokratycznymi, ale są to moje osobiste przekonania _ - oświadczył.

Wśród swoich zadań Klimkin wymienił również zreformowanie struktury MSZ Ukrainy w celu przekształcenia postsowieckiej struktury resortu w europejską.

Poroszenko oświadczył ponadto, że zamierza osobiście w imieniu Ukrainy podpisać handlową część umowy o stowarzyszeniu, co ma nastąpić 27 czerwca w Brukseli. Przypomniał, że Klimkin brał udział w przygotowaniu tej umowy i podkreślił, że wdrożenie jej postanowień będzie wymagało wiele pracy. - _ Skala zadań i stopień intensywności pracy będą ogromne i polegam na panu _ - powiedział zwracając się do Klimkina.

47-letni Klimkin jest absolwentem Wydziału Aerofizyki i Badań Kosmicznych Moskiewskiego Instytutu Fizyczno-Technicznego. W MSZ Ukrainy pracuje od 1993 roku. W latach 2010-2012 był wiceszefem tego resortu, a od 2012 roku był ambasadorem Ukrainy w Republice Federalnej Niemiec.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja wysłała nowe wojska na granicę Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen poinformował, że na granicy z Ukrainą Rosjanie zgromadzili kilka tysięcy żołnierzy.
Oto nowy prokurator generalny Ukrainy Ukraiński parlament zatwierdził nominację Witalija Jaremy na stanowisko prokuratora generalnego Ukrainy.
Polowanie na separatystów wznowione Celem operacji ma być ochrona obywateli mieszkających na wschodzie. Obecnie Kramatorsk i Słowiańsk są w pełni kontrolowane przez separatystów.
Tagi: sytuacja na ukrainie, petro poroszenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz