Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja w iraku
19.06.2014 20:31

Sytuacja w Iraku. "Wojska amerykańskie nie wrócą"

Barack Obama poinformował także, że na Bliski Wschód uda się wkrótce szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry jako jego wysłannik.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Brankiewicz/Money.pl)

Wojska amerykańskie nie wrócą do Iraku, a jedynie zostaną tam skierowani doradcy wojskowi. Prezydent Barack Obama poinformował, że ich liczba nie przekroczy 300.

Zapewnił, że nie będą oni brać bezpośredniego udziału w walkach z islamskimi ekstremistami.

Barack Obama poinformował także, że na Bliski Wschód uda się wkrótce szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry jako jego wysłannik.

Czytaj więcej w Money.pl
Armia odzyskała kontrolę nad główną rafinerią Siły rządowe według niego zabiły około 70 dżihadystów, którzy w ostatnich godzinach próbowali odbić rafinerię.
650 dolarów za walkę z rebeliantami. Dużo? Ochotnicy walczący z rebeliantami będą otrzymywali wynagrodzenie o równowartości ponad 650 dolarów miesięcznie.
Irak prosi USA o pomoc. Operacja z powietrza Szef irackiego MSZ Hosziar Zebari powiedział dziennikarzom w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej, że Irak oficjalnie poprosił USA, by przeprowadziły operacje z powietrza, aby złamać morale Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL).
Tagi: sytuacja w iraku, Barack Obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz