Notowania

górnictwo w polsce
05.10.2012 14:25

Sytuacja w Kompanii Węglowej. Dwoje wiceprezesów rezygnuje

Kompania Węglowa jest największą górniczą firmą w Europie. Zatrudnia ponad 60 tys. osób w 15 kopalniach. W ubiegłym roku wypracowała ponad 0,5 mld zł zysku netto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(dscott/iStockphoto)

Dwoje wiceprezesów Kompanii Węglowe złożyło rezygnację z zajmowanych stanowisk. Wkrótce ma być ogłoszony konkurs na oba miejsca.

Informację o dymisji wiceprezesów: Ewy Malek-Piotrowskiej i Zbigniewa Paprotnego potwierdził dziś rzecznik Kompanii Zbigniew Madej, nie podając przyczyn ich odejścia z zarządu firmy. Dodał, że rezygnacje złożono do rady nadzorczej, która też wybierze ich następców.

Wiceprezesi (ds. ekonomiki i finansów oraz ds. sprzedaży i marketingu) sprawowali swoje funkcje od 2008 roku. Odchodzą w trakcie trzyletniej kadencji, która rozpoczęła się przed rokiem. Zarówno Malek-Piotrowska, która przez wiele lat była wiceszefową Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jak i Paprotny, który pracował w Gliwickiej Spółce Węglowej i Węglokoksie, to osoby znane w środowisku górniczym.

Kompania Węglowa jest największą górniczą firmą w Europie. Zatrudnia ponad 60 tys. osób w 15 kopalniach. W ubiegłym roku wypracowała ponad 0,5 mld zł zysku netto.

Czytaj więcej o polskim górnictwie w Money.pl
Tak wzrosną zarobki górników w tym roku Wzrostu wynagrodzeń w KW jest przede wszystkim pochodną inflacji i polityki wyrównywania dysproporcji płacowych.
Skarb Państwa sprzeda udziały w JSW? Zachowanie przez Skarb Państwa powyżej 50 proc. akcji JSW było jednym z warunków zgody strony społecznej na wprowadzenie tej firmy na giełdę.
Wypadek w kopalni. Walczą o życie górnika Mężczyzna zasypany jest 850 metrów pod ziemią. Trwa akcja ratownicza.
Tagi: górnictwo w polsce, kompania węglowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz