Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja w sektorze budowlanym zachwieje stabilnością banków?

0
Podziel się:

Jego zdaniem sytuacja w sektorze budowlanym nie zdestabilizuje systemu bankowego.

Sytuacja w sektorze budowlanym zachwieje stabilnością banków?
(Kadmy/Dreamstime)

Sytuacja w sektorze budowlanym nie zdestabilizuje systemu bankowego - uważa Wojciech Kwaśniak, wiceprzewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.

_ - Owa sytuacja nie wpłynie ani na stabilność banków, które mają te wyższe zaangażowania kredytowe, ani na obraz całego systemu bankowego w wymiarze rocznym _ - powiedział Kwaśniak, zapytany o wpływ kryzysu w sektorze budowlanym na wyniki banków.

Wypowiedź wiceprzewodniczącego KNF opublikował Obserwatorfinansowy.pl, portal NBP.

W połowie czerwca sąd ogłosił upadłość z możliwością zawarcia układu PBG, jednej z największych polskich firm budowlanych.

Ostatnio inna z dużych firm budowlanych - Polimex-Mostostal poinformowała, że rozmawia z wierzycielami ws. czasowego wstrzymania się z egzekucją spłaty zobowiązań.

Czytaj więcej w Money.pl
Problemy PBG zagrażają ważnej inwestycji? Terminal LNG w Świnoujściu buduje konsorcjum, w którego skład poza PBG wchodzą ponadto zagraniczne firmy - Saipem i Techint.
Zurich Insurance odmówiło NCS wypłaty gwarancji Zurich Insurance plc Niederlassung fr Deutschland odmówiło Narodowemu Centrum Sportu wypłaty środków z gwarancji zabezpieczenia należytego wykonania umowy na budowę Stadionu Narodowego w Warszawie.
Taki jest warunek pomocy dla budowlanki Ministerstwo Skarbu Państwa analizuje dwa hipotetyczne warianty wsparcia dla spółek budowlanych.
banki
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)