Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
22.04.2005 16:24

Sytuacja w Strzelnie koło Inowrocławia jest pod kontrolą

Nie ma już zagrożenia wyciekiem amoniaku w Strzelnie koło Inowrocławia. W tamtejszych zakładach przetwórczych przechyliły się wielkie regały w chłodni i zagrażały instalacji z amoniakiem. Rzecznik kujawsko-pomorskiej straży pożarnej wyjaśnił, że z zagrożonej instalacji amoniak został wypompowany i dlatego nawet przy ewentualnym zerwaniu rur nie dojdzie do wycieku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nie ma już zagrożenia wyciekiem amoniaku w Strzelnie koło Inowrocławia. W tamtejszych zakładach przetwórczych przechyliły się wielkie regały w chłodni i zagrażały instalacji z amoniakiem.

Rzecznik kujawsko-pomorskiej straży pożarnej wyjaśnił, że z zagrożonej instalacji amoniak został wypompowany i dlatego nawet przy ewentualnym zerwaniu rur nie dojdzie do wycieku. Oświadczył, że w związku z groźbą zawalenia się regałów na miejscu czuwają strażacy.

Zgodnie z procedurami, służby ratownicze ewakuowały ponad dwa tysiące dzieci z trzech szkół i dwóch przedszkoli w Strzelnie. Część trafiła do domów, a uczniowie i przedszkolaki, których rodzice byli w pracy, są pod opieką nauczycieli w świetlicy w jednej z miejscowości pod Strzelnem.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz