Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szczyt G7 na początku czerwca w Brukseli

0
Podziel się

Liderzy USA, Kanady, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch i Japonii będą dyskutować w budynku Rady Europejskiej w Brukseli razem z przewodniczącym Rady Hermanem Van Rompuyem i szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso.

Szczyt G7 na początku czerwca w Brukseli
(PAP/EPA)
bEhMeAwR

Szczyt siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw zachodnich (G7) odbędzie się w dniach 4-5 czerwca w Brukseli - podała dzisiaj Rada Europejska. Spotkanie zastąpi szczyt G8, planowany w rosyjskim Soczi, ale odwołany z powodu kryzysu ukraińskiego.

_ Przywódcy G7 spotkają się w Brukseli od 4 do 5 czerwca 2014 roku _ - czytamy na Twitterze Rady Europejskiej.

Liderzy USA, Kanady, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch i Japonii będą dyskutować w budynku Rady Europejskiej w Brukseli razem z przewodniczącym Rady Hermanem Van Rompuyem i szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso, którzy będą reprezentować Unię Europejską - pisze agencja AFP, powołując się na unijne źródło.

bEhMeAwT

24 marca na marginesie szczytu w sprawie bezpieczeństwa nuklearnego w Hadze szefowie państw i rządów siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw zachodnich postanowili odwołać szczyt G8. Miał on się odbyć 4-5 czerwca w Soczi. Powodem anulowania spotkania były wydarzenia na Ukrainie i aneksja Krymu przez Rosję.
Czytaj więcej w Money.pl

bEhMeAxu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)