Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef Bank of England: Gniew na bankierów powinien być większy

0
Podziel się:

Mervyn King uważa, że to finansiści wpędzili świat w kolejny kryzys.

Szef Bank of England: Gniew na bankierów powinien być większy
(tuc.org.uk/CC/Flickr)

Mervyn King dziwi się, że społeczne oburzenie na finansistów nie jest większe.

Szef Bank of England w jednym ze swoich najostrzejszych wystąpień stwierdził, że spadek standardu życia gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii to w dużej mierze wina tego co działo się w sektorze usług finansowych. King wyraził w swoim przemówieniu współczucie rodzinom, które ponoszą koszty recesji - donosi _ The Telegraph _.

_ - Ludzie, których miejsca pracy zostały zniszczone w żaden sposób nie odpowiadają za ekscesy sektora finansowego i kryzysu, który nastąpił _ - powiedział szef Bank of England.

Zobacz także: Szef Bank of England o regulowaniu rynku finansowego. Zobacz reportaż ITN News (ang.):

Szef BoE uważa, że w większości aspektów gospodarka przed kryzysem opierała się na solidnych podstawach. Poprzednie załamania często były spowodowane przez nieefektywność i słabe zarządzanie w firmach. - _ Żaden z tych powodów nie wystąpił w czasie tego kryzysu. Zanim do niego doszło mieliśmy gospodarkę działającą z powodzeniem _ - podkreślał King.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t47472.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/najwiekszy;bank;europy;podwoil;zyski,226,0,785890.html) Największy bank Europy podwoił zyski Brytyjski bank HSBC zarobił w 2010 roku 19 mld dolarów. Ponad dwa razy więcej niż w roku 2009.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/t104165.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/6;mld;funtow;zysku;kryzys;juz;za;nimi,60,0,771900.html) 6 mld funtów zysku. Kryzys już za nimi? Brytyjski bank Barclays opublikował wyniki finansowe za 2010 rok.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t98944.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/brytyjskie;banki;przestaly;pozyczac;malym;firmom,213,0,641749.html) Brytyjskie banki przestały pożyczać małym firmom W 2009 roku banki udzieliły kredytów na kwotę cztery razy mniejszą niż rok wcześniej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)